Національний Альянс заступився за відрахованих в Білорусі студентів-опозиціонерів


1 червня біля посольства Білорусі в Києві члени організації „Національний Альянс” провели акцію солідарності з білоруськими студентами „Дайте їм вчитися”. Більше 20-ти молодих людей розіграли сцену, що повсякденно має місце в Білорусі – серед загальної кількості заляканих, пасивних (з заклеєними ротами та зв’язаними руками), завжди знаходиться кілька молодих людей, що не бояться висловлювати свою позицію, за що є під постійним наглядом спецслужб.

Нагадаємо, що останнім часом в Білорусі різко зріс тиск на членів молодіжних опозиційних організацій, пов’язаний з наближенням президентських виборів, що мають відбутися в 2006 році. Лише за останній місяць за участь в акції опозиції „Чорнобильський шлях” з навчальних закладів було виключено 3 активістів білоруської організації „Молодий Фронт”. Зафіксовано ряд зустрічей з студентами та, що є ще більш показовим, учнями шкіл, під час яких їм погрожували відрахуванням.

У відповідь на це молоді люди вдалися до відчайдушного кроку – голодування. Вже більше тижня 11 відрахованих з навчальних закладів в різні періоди опозиціонерів таким чином протестують проти свавілля білоруської влади.

Акція Національного Альянсу завершилася оптимістично і показово – „Лукашенку” та його поплічникам не вдалось придушити опозиціонерів.

Такі ж акції відбулися сьогодні в більше ніж 10-ти обласних центрах України.

Окрім привернення уваги громадськості в Україні та за кордоном до проблем зі свободою слова та думки в Білорусі, Національний Альянс розпочав роботу по наданню можливості білоруським опозиціонерам, що були відраховані за свої переконання, продовжити навчання в українських ВНЗ. Національний Альянс вже звернувся до ряду голів обласних адміністрацій і ректорів ВНЗ з відповідним проханням. Раніше ініціативу підтримав міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

www.national.org.ua
___________________________________________________________

“Дайте їм вчитися!”

1 червня на Площі Конституції м. Полтави члени місцевого осередку Всеукраїнської молодіжної організації “Національний Альянс” провели акцію солідарності з білоруськими студентами “Дайте їм вчитися”. До акції долучилися й організації-побратими, зокрема “Чиста Україна”та “Молодий Народний Рух України”.
Метою акції була підтримка вільних студентів Білорусії. Акція є Всеукраїнською і проходить в усіх регіонах України.
Група молодих людей розіграли сцену, що повсякденно має місце в Білорусії – серед загальної кількості заляканих, пасивних (з заклеєними ротами та зав’язаними руками), завжди знаходиться кілька особистостей, що не бояться висловити свою позицію, за що є під постійним наглядом спец-служб.
Нагадаємо, що останнім часом в Білорусії різко зріс тиск на членів молодіжних опозиційних організацій, пов’язаний з наближенням президентських виборів, що мають відбутися в 2006році. Лише за останній місяць за участь у акції опозиції “Чорнобильський шлях” з навчальних закладів було виключено трьох активістів білоруської організації “Молодий Фронт”. Зафіксовано ряд зустрічей з студентами та, що є ще більш показовим, учнями шкіл, під час яких їм погрожували відрахуванням.
У відповідь на цк молоді люди вдалися до відчайдушного кроку – голодування. Вже тиждень тиждень 5 чоловік таким чином протестують проти свавілля білоруської влади.
Показово, що акція Національного Альянсу завершилася оптимістично – “Лукашенку” та його поплічникам не вдалось придушити опозиціонерів. Такі ж акції відбулися сьогодні в Києві перед посольством Білорусії в Україні та в більшості обласних центрів.
Окрім привернення уваги громадськості в Україні та за кордоном до проблем зі свободою слова та думки в Білорусії. Національний Альянс розпочав роботу по наданню можливості білоруським опозиціонерам, що були відраховані за свої переконання, продовжити навчання в українських ВНЗ.

Голова ПОГО “Національний Альянс”
Сергій Соловей 8-050-3045820
Заступник голови ПОГО “Чистої України”
з інформаційної роботи
Жуковська Ольга 8-097-9505268

Bookmark and Share