Сумська молодь на шляху до Європи!


4 листопада на базі «Сонячна галявина» поблизу Сум стартував проект «Молодь на шляху до Європи», який за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту реалізує Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Християнсько-демократична молодь України».
Учасники заходу – представники молодіжних організацій (СО МГО «Молодь Сумщини», СМ МГО «Євроклуб», СМ МГО ФРІ та ін.) і просто небайдужа молодь мали змогу прослухати лекції від фахівців з євроінтеграції України (Тараса Качки – заступника директора державного департаменту адаптації законодавства Міністерства Юстиції України та Сергія Плотяна – завідуючого секретаріатом Комітету з питань Європейської інтеграції ВРУ).
Прослухавши такі лекції, як «Історія створення ЄС, його інституційна структура та основні функції», «ЄС сьогодні, проблеми та подальші перспективи», «Шлях в ЄС, досвід нових членів», «Україна – ЄС. Історія стосунків, їх сучасний стан та перспективи», учасники заходу не лише поповнили свої знання теоретичними аспектами з даних питань, а й, що найбільш цікаво та корисно, отримали практично-ілюстративний матеріал з історії розвитку даної проблематики. Цікавості слухачів не вистачало лекційного простору, тому, не залишаючи лекторам часу на відпочинок, дискусії переміщувались в кулуари.
Кульмінацією дводенного діалогу стали дебати, в яких вже самі молоді люди, змогли на більш високому рівні висловити всі свої аргументи «За» та «Проти» як щодо євроінтеграції взагалі, так і стосовно шляхів України до Європи зокрема.
Даний проект передбачає проведення аналогічних семінарів у Полтавській та Херсонській областях, а наступні дводенки будуть присвячені питанню «Україна - НАТО». Заключним етапом цього заходу має стати міжнародна молодіжна конференція з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, що відбудеться в Києві.

Bookmark and Share