Євроатлантичний тур Наддніпрянщиною


Метою цього проекту є розповсюдження для громадян на території Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей інформаційних матеріалів, присвячених питанням євроатлантичної інтеграції, співпраці України і НАТО, організація та проведення інтерактивного та візуально орієнтованого спілкування активістів інформаційного центру „Євроатлантичне прикордоння” коаліції „Молода Черкащина” з громадянами.

Близько місяця підготовки і вже 15 листопада 2006 року в Черкасах стартує інформаційно-просвітницький автопробіг „Євроатлантичний тур Наддніпрянщиною”.

Вперше для інформування населення про систему європейської безпеки та Північноатлантичний альянс було обрано форму безпосереднього спілкування з громадянами та подання інформації в популярній доступній формі. Під час автопробігу також планується проведення прес-конференцій в основних населених пунктах автопробігу.

Основною проблемою для подальшого руху України в європейські та євроатлантичні структури є слабка обізнаність переважної більшості населення про владні структури, систему організації роботи, функціонування та прийняття рішень в ЄС і Північноатлантичному альянсі. Значна частина громадян України орієнтується на ідеологеми, створені ще за радянських часів і нерідко просто не володіє об’єктивною інформацією.

Інформування населення більш-менш методично ведеться, починаючи з 2002 – 2003 років. При цьому варто зауважити, що ті громадські організації, які займались поширенням інформації про євроатлантичні структури, у переважній своїй більшості не зустрічали підтримки держави, а нерідко й зазнавали протидії. Через це склався певний стереотипний підхід до ведення інформаційних компаній організаціями третього сектора, які займаються розповсюдженням відомостей про НАТО. Як правило, акцент робиться на семінарах, круглих столах та науково-практичних конференціях за участі наукової та військової еліти, студентської молоді провідних вузів та представників євроорієнтованих НУО.

Реалізувавши також кілька подібних заходів, експерти коаліції „Молода Черкащина” прийшли до висновку, що з точки зору далекої перспективи дана стратегія можливо і є продуктивною, але в контексті умов, що склались в світовому геополітичному просторі і Європі зокрема, подібні методи є надто статичними. Враховуючи те, що при наявності запрошення до лав альянсу, можлива участь України в НАТО буде вирішуватись на референдумі, надзвичайно важливо не отримати на ньому негативний результат. Крім того, агресивна антинатівська передвиборча риторика окремих партій під час парламентських виборів, фактично перекреслила зусилля та роботу проведену НУО, що виступають за подальшу європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Відповідно, коаліція пропонує усім зацікавленим організаціям змінити формат інформаційних заходів і в якості пілотного проекту проводить „Євроатлантичний тур Наддніпрянщиною” трьома центральними областями. Перенесення інформаційно-просвітницької роботи з аудиторій та кабінетів на вулиці і майдани є передумовою формування позитивного сприйняття НАТО серед українців, розширення аудиторії сприйняття, як географічно, так і соціально, та в перспективі - успішного включення України до євроатлантичної системи безпеки.
Завдяки одночасній реалізації проекту в кількох регіонах планується досягти широкого медіа-розголосу, більшої концентрації поширеної інформації (у співвідношенні кількість населення / часовий проміжок), а також донести інформацію до тих соціальних груп населення, які мало цікавляться політикою взагалі.

Коаліція „Молода Черкащина”


Bookmark and Share