Російських дітей теж сексуально експлуатують


Органи внутрішніх справ не надають належного значення проблемам сексуальної експлуатації й сексуальних домагань стосовно неповнолітніх. Міліціонери самі роблять сексуальні злочини проти неповнолітніх. Органи самоврядування, соцзахисту, освіти, охорони здоров`я часто також не вважають за свій обов’язок боротьбу проти сексуальної експлуатації дітей, - повідомляє Генеральна прокуратура Росії.

Кількість осіб, що зробила злочини, пов`язані із залученням у проституцію, в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зросло майже в п`ять разів. Кількість неповнолітніх, залучених у цю діяльність, збільшилося в три з половиною рази. Майже у два з половиною рази зросло число осіб, що незаконно поширювали порнографічні матеріали. Триває ця тенденція й в 2005 році.

Основні причини - ріст сирітства, у тому числі соціального, безпритульність і бездоглядність неповнолітніх, украй низький рівень життя багатьох з них. У той же час адекватної реакції з боку міліції немає. Прокурорські перевірки показали, що, у справах про порушення Закону про міліцію, органи внутрішніх справ й у першу чергу їхні

підрозділи, створені для боротьби із цим видом злочинів, не надають належного значення проблемам сексуальної експлуатації й сексуальних домагань у відношенні неповнолітніх. Реєстрація й перевірка заяв про поширення дитячої порнографії й рекламування проституції за участю неповнолітніх не здійснюється, справи оперативного обліку не заводяться, злочини не розкриваються.

Перевіркою в Єкатеринбурзі встановлено, що ще в лютому 2003 року громадянин Д. розмістив на інтернет-сайті порнографічні фотозображення, текстові анотації до порнофільмів, у тому числі за участю неповнолітніх, описав порядок їхнього придбання й оплати. Відповідно до показань установленого на сайті лічильника, протягом півроку сайт відвідало більше 13 тисяч користувачів. Але тільки через рік проти Д. слідчим управління ГУВС області була порушено кримінальна справа, що у цей час розглядається в суді.

У Челябінській області органи прокуратури розслідують справу начальника одного з підрозділів у справах неповнолітніх, котрий протягом півроку розбещував десятилітнього хлопчика. Обвинувачуваний утримується підвартою. У заняття проституцією утягнули неповнолітніх три міліціонери відділу позавідомчої охорони при УВС Виборзького району Ленінградської області. Їхня справа також знаходиться на розгляді в суді. Злочини щодо сесуальної експлуатації неповнолітніх установлені також у Волгоградській, Московській та інших областях РФ.

РУПОР, http://www.prima-news.ru

Bookmark and Share