Фейсом об тейбл!


Подія, яка зібрала представників з усіх куточків області, відбувалася у стінах облдержадміністрації. Владу представляли Іван Іванович Качур – заступник голови ОДА, Юрій Вадимович Герцог – начальник відділу освіти і науки ОДА та Мар’яна Іванівна Кляп – завідуючий сектором вищої школи і науки.
Не зважаючи на свято, присутність на круглому столі приємно бентежила душу. Почалось все доволі спокійно – з вступної промови пана заступника; але далі розмова набирала обертів. Вдосталь поскаржившись на відсутність законодавчої бази щодо органів студентського самоврядування, зменшення фінасування наукової галузі (не забули і про скорочення пільг сиротам) студенти почали задавати конкретні запитання. І якщо до цього Івану Івановичу вдавалось досить спокійно відповідати, то тут він був змушений лише знизувати плечима і розводити руками. Початком „штурму” стало питання про фінансування ОСС, яке вже доволі довго і безрезультатно порушується молодими лідерами. Далі – більше. Качур змушений був визнати, що у ВНЗ, який він закінчив N років тому, нічого не змінилось, а отже потрібно посилювати матеріально-технічну базу. Найкращий приклад сучасного стану освіти показали одразу три (!) мистецькі заклади, які змушені ділитися одним гуртожитком на всіх. У відповідь пролунала пропозиція вирішити питання самостійно або разом з керівництвом закладів – вони, мовляв, зобов’язані.
Але слід відмітити і позитивне зрушення – було ініційоване створення обласної студентської ради, яка має стати дорадчим органом при управлінні освіти і науки ОДА. Що з цього вийде – покаже час, бо занадто багато питань залишились без відповіді. Щиро сподіваємось, що обіцяний владою аналіз ситуації принесе свої плоди.Bookmark and Share