206 буковинців загинули за кордоном. У більшості випадків причину їх смерті не встановлено


38 буковинців з початку цього року загинули за кордоном. За п’ять років кількість померлих за кордоном становила 206 осіб. У більшості випадків причина їх смерті не встановлена. За кількістю загиблих за кордоном Буковина посідає п’яте місце в Україні. Про це повідомив 17 листопада під час прес-конференції начальник відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) УМВС в області Василь Флорескул.
Найбільше буковинців за п’ять років загинуло в Португалії (74), Італії (65), Польщі (14), Чехії (10) та Іспанії (7). Найчастіше це трапляється під час наміру повернутися додому, коли заробітчани мають при собі зароблені гроші. Знаходять тіла загиблих біля автомобільних та залізничних трас, річок, на будівельних об’єктах. Правоохоронці Буковини вважають, що їх зарубіжні колеги ухиляються від реєстрації фактів насильницької смерті і не зацікавлені у встановленні причини загибелі заробітчан.
Найчастіше гинуть молоді люди віком 25-23 років. За п’ять років за кордоном найбільше загинуло мешканців Чернівців (71), Новоселицького (41), Вижницького (17), Кіцманського (16) та Сторожинецького (16) районів.
Однак кількість охочих виїхати за кордон не зменшується. У цьому році оформлено майже 23 тисячі паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Проїзним документом дитини для виїзду за кордон документовано 2962 особи. Кількість оформлених документів для виїзду за кордон на постійне проживання збільшилася на 13% і становить 412. Окрім цього, оформлено ще 64 документи про залишення на постійне місце проживання за кордоном, що на 5% більше, ніж торік.


Bookmark and Share