Тернопільщина: 16% учнів випускних класів бажають виїхати на роботу за кордон


Із більшості згаданих професій в регіоні спостерігається “перевиробництво” спеціалістів. Для прикладу, лише бухгалтерів на Тернопільщині готують у 10 вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації. Щодо педагогічних спеціальностей, то тільки один Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка щорічно випускає 1200 молодих вчителів, тим часом, як на пенсію в області за цей період виходить у середньому 530 педагогів, значна частина з яких продовжує й далі працювати.
А Національний економічний університет, де навчається близько 30 тисяч студентів, має можливість забезпечити спеціалістами економічного профілю всю Західну Україну.
Під час анкетування виявилося й таке: 16% опитаних хотіли б виїхати на роботу за кордон.
Довідка ЗІКу.
Опитування проводили фахівці обласного центру зайнятості. Участь в опитуванні взяло близько 900 майбутніх випускників.

Значна частина учнів Тернопільської області визнають, що потребують допомоги батьків або певного спеціаліста
У 66 навчальних закладах Тернопільщини проведено анонімне анкетування школярів з приводу наявності проблеми жорстокої та насильницької поведінки в дитячому середовищі (анкетуванням наразі охоплено 3754 учнів). За інформацією начальника обласного управління юстиції Олексія Шешені, майже половина з опитаних (47%) зізналися, що були свідком чи жертвою насилля на вулиці (939 дітей відповіли – фізичного, 699 – морального, 166 – сексуального). Про це повідомив 20 листопада власкор ЗІКу.
Більше третини (37%) опитаних засвідчили, що потерпають від знущань однолітків (115 дітей відповіли – “дуже часто”, 279 – “часто”, 1002 – “ніколи”).
Майже половина учнів – 41% зізналися, що зазнають образ і принижень від учителів (180 – “дуже часто”, 139 – “часто”, 1230 – ніколи”).
17% юних респондентів засвідчили, що вчителі застосовують тілесні покарання (71 – “дуже часто”, 28 – “часто”, 538 – “ніколи”).
За словами Олексія Шешені, дивує те, що такі дії вважає насильницькими лише кожен вісімнадцятий учень. Більше третини (36%) сприймає це як звичайні виховні заходи. Щоправда, тримати в собі свої страхи діти не хочуть. Більшість учнів визнають, що потребують допомоги батьків (70%) або певного спеціаліста (18%). Зокрема: психологів – 402 школярі, медиків – 339, юристів – 140.


Bookmark and Share