Молодь будуватиме правове суспільство


Семінар провели головні виконавці проекту ХОО КВУ «Доступ до правосуддя» Галина Бахматова (керівник проекту), Ольга Брусенцева (юрист проекту) та Наталія Богренцова (психолог та прес-секретар проекту).

Цей семінар розпочав роботу річної «Школи волонтерів правозахисту» херсонського КВУ. В роботі семінару прийняли участь 27 студентів. Керівництво трьох херсонських вузів погодилось на плідну співпрацю з громадської організацією у сфері правової та юридичної допомоги малозабезпеченим громадянам нашого міста та області: це Херсонський державний університет, Міжнародний університет бізнесу та права і Херсонський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ. Одночасно ця волонтерська правова допомога буде зарахована обраним студентам як навчальна практика.

На семінарі студенти засвоїли мету та місію програми громадського консультування: це забезпечення систематичної кваліфікованої безкоштовної юридичної допомоги найбільш незахищеним верствам населення Херсона та області. Одна з Громадських приймалень ХОО КВУ буде стаціонарно працювати в місті Херсоні, а за допомогою виїзних приймалень буде надаватися безкоштовна правова допомога мешканцям п’яти районів Херсонської області: Цюрупинського, Білозерського, Каховського, Скадовського та Голопристанського.

Завдання волонтерів – надавати безкоштовну юридичну допомогу населенню за допомогою безпосереднього спілкування з громадянами шляхом консультацій, збирати документи та спільно з юристом-консультантом готувати письмові юридичні документи громадян (звернень, скарг, позовних заяв тощо), брати участь в судових засіданнях по справах відвідувачів Громадських приймалень.

По закінченні роботи приймалень наша організація планує скласти аналітичний звіт про проведену роботу, в якому буде оцінена робота залучених до цієї громадського консультування студентів-волонтерів.
В першій частині семінару психолог ХОО КВУ Наталя Богренцова провела гру-знайомство шляхом виявлення тих якостей учасників семінару, яку зумовили їх вибір юридичної професії. Самовираження та самооцінка кожного студента виявились досить ефективними для складання колективного портрету правозахисника і активіста громадської організації. Слова Марека Новицького (відомого польського теоретика та практика захисту прав людини) про природні права кожного, хто народився людиною, стали епіграфом та лейтмотивом усього навчання.

Друга частина семінару була присвячена знайомству студентів з третім сектором суспільства – з місією та напрямками роботи громадських організацій. Заступник Голови ХОО КВУ Галина Бахматова (керівник проекту ХОО КВУ «Доступ до правосуддя») розказала майбутнім волонтерам про сутність громадянського суспільства, про шляхи розбудови держави з пріоритетом прав людини та людської гідності саме силами НДО, про можливості та перспективи волонтерської роботи.

Головна частина семінару була присвячена саме юридичній допомозі, яку будуть надавати студенти-волонтери громадянам нашого міста та області и провела її юрист Ольга Брусенцева.
Дуже важливо для юриста-консультанта Громадської приймальні вміти проводити інтерв’ювання відвідувачів, адже більшу частину інформації юрист отримує саме із розмов з клієнтами. Ольга Брусенцева разом із студентами визначала суть та основні етапи інтерв’ювання відвідувачів, повідомила про практичні методи проведення співбесіди з клієнтами.

Студентам було роз’яснено регламент роботи Громадських приймалень. В громадських приймальнях будуть консультуватися тільки малозабезпечені громадяни з питань цивільного, сімейного, трудового, адміністративного, земельного права та права соціального забезпечення.

За результатами опитування студентів був складений графік роботи виїзних та стаціонарної Громадських приймалень. Всі студенти виявили бажання приймати участь в роботі цих двох видів Громадських приймалень та навіть висловлювали побажання проводити консультування громадян частіше, ніж це передбачено складеним графіком.

Семінар проведено в рамках Програми Верховенство права, проекту Американської Асоціації Юристів Правової Ініціативи у Центральній Європі та Євразії «Доступ до правосуддя» , яка фінансується USAID.Bookmark and Share