В УЖГОРОДІ ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ МУЛЬТИСПОРТИВНИХ ПЕРЕГОНІВ З ЕКСТРЕМАЛЬНОГО СПОРТУ


В Ужгороді завершився марафон мультиспортивних змагань „Adventure race - Сarpathians 2005”, зорганізований управлінням з питань фізичної культури та спорту, обласною федерацією спортивного туризму, Закарпатським центром туризму, Палацом дітей та юнацтва і Пригодницьким клубом „Lynx”.
Програма змагань передбачала велосипедний та піший етапи, а також сплав річкою на саморобних плотах. В Ужгороді такий марафон проводився вперше, хоча в Україні це досить популярний вид спорту.
Шлях туристичного багатоборства у Закарпатті — це близько 150 км Ужгородським та Перечинським районами. Трасу розділено на декілька контрольних пунктів, кожен з яких мусить бути пройденим учасниками.
Перегони — це своєрідна туристична подорож, в якій команди самостійно розробляють тактику проходження, необхідну кількість продуктів та часу, необхідного їм для відпочинку та відновлення сил. Мета змагань: пропаганда та розвиток екстремальних видів туризму як виду спорту і форми активного відпочинку; вдосконалення тактичної та технічної майстерності мандрівників, пошук та відпрацювання прийомів безпечного проходження туристичних маршрутів в екстремальних умовах.
Перегони у Закарпатті проводилися за підтримки Фонду співробітництва Швейцарії в Україні у рамках проекту „Фестиваль Землі”. Представник швейцарського бюро співробітництва в Україні Людмила Нестріляй повідомила також про наміри Бюро профінансувати будівництво скалолазного стенду у Падіюні.
Як вберегти себе у екстремальному спорті, що робити в аварійній ситуації взагалі і як вберегтися від СНІДу зокрема, інструктував учасників змагань представник Благодійного фонду „Салюс” Марек Волах.
Як повідомив керівник гуртків Закарпатського центру туризму Михайло Ленінець, у перегонах взяли участь 14 команд по двоє осіб віком від 18 років. Лише 5 команд дійшли до фінішу, виконавши усі правила змагань. А переможцями стали Сергій Готра та Дмитро Карпухін з ужгородської команди СК „Імпульс”, які отримали у подарунок грамоти та набір туристичного спорядження.

Ганнуся Тарканій,
8 (03122) 3-41-10

Bookmark and Share