25 листопада вся Україна вшановувала пам’ять жертв голодомору...


25 листопада вся Україна вшановувала пам’ять жертв голодомору...
В Ужгороді молодіжними організаціями „Фундація Регіональних Ініціатив”, Козацтво України та Конгрес українських націоналістів за підтримки Закарпатської ОДА були проведені жалобні заходи під назвою „Запали свічку”. Сотні людей зібралися на площі Театральній у центрі міста для того, щоб засвітивши невеличкий каганець, тим самим символічно вшанувати пам’ять мільйонів співвітчизників, що загинули під час голодомору 1932-1933 років. На жаль, ні голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші, ні голова Закарпатської облради Михайло Кічковський не були присутні особисто на акціях, а довірили цю місію своїм заступникам... У цьому ж контексті доводиться ще раз згадувати про позицію найвищої української влади, зокрема Уряду та Верховної Ради, які не зважаючи на те, що десятки країн світу вже визнали голодомор в Україні 1932-1933 років ГЕНОЦИДОМ української нації, і досі не сподобилися на відповідний крок.
Проте є і позитиви – панахида за жертвами голодомору в Ужгороді об’єднала священнослужителів усіх конфесій, які спільно відправили молебень на площі, а також виголосили свої промови біля пам’ятника Августину Волошину. Основний мотив – консолідація і збереження пам’яті про трагічні сторінки історії держави – звучав у кожному виступі!
Голова Ужгородської МГО „Фундація Регіональних Ініціатив” Володимир Феськов, виступаючи, наголосив на тому, як важливо, що сьогодні все більше молоді бере участь у подібних акціях, пам’ятатає уроки історії, зберігає та шанує пам’ять про загиблих. Адже саме молодим людям розбудовувати нашу державу в майбутньому, і саме їм під силу ніколи не повторити трагічних помилок минулого. Для цього й потрібно берегти ІСТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ...


Bookmark and Share