Україна поповнилась молодими лідерами


Почався семінар, як завжди, першим колом, під час якого, учасники поділилися своїми досягненнями за три тижні, які не бачились. Також, мали змогу обговорити домашнє завдання, а саме, акцію молодіжної національної свідомості, яка проходила 22 листопада в центрі міста Харкова.

Перший день семінару був присвячений дебатам. Протягом дня чотири команди у складі трьох осіб спробували освоїти ази гри в дебати. Учасники, які ніколи не грали в дебати, мали змогу навчитися. А ті, хто вже раніше грав, отримали неоцінений досвід.

Перша команда дебатувала на тему „Уряд пропонує прийняти закон, який би гарантував 50 відсотків жінок у законодавчій та виконавчій владі на всіх рівнях”. Грала опозиція проти уряду. Опозицію представляла суто жіноча команда, а уряд, навпаки, чоловіча команда. Жінки перемогли, довівши чоловікам, що якщо жінка захоче бути при владі, то вона сама туди прийде і для цього не потрібно вводити цей закон.

Друга команда грала на тему „Уряд пропонує надати іншим країнам територію для розміщення військових баз”. І в цій грі перемогу здобула опозиція. На думку суддів, уряд не розкрив проблему і до кінця не переконав о необхідності це робити.

Творчий вечір цього разу пройшов на ура. Школярі змогли побачити себе через 20 років на зустрічі випускників школи молодого лідера 2006 року. Почути багато жартів та пісень про школу.

Після творчого вечора для хлопців дівчата підготували квест. Завданням квесту було пройти п’ять контрольних пунктів, у останньому завданні хлопці мали знайти всіх дівчат без слів та вистроїти їх у ряд. Зробивши це швидко і правильно, у результаті отримали фразу „Ми вас любимо!”. Крім азарту та задоволення хлопці були нагороджені дипломи та маленькими подарунками.

Другого дня ми дізналися про побудову PR для недержавних громадських організацій. У рамках цього розглянули, як правильно працювати зі ЗМІ. Навчилися писати прес-анонс та прес-реліз.

Кульмінацією цього дня стала підготовка та проведення конференції. Кожний з нас зміг реалізувати на практиці отримані знання. У деяких, це вийшло добре, у інших навпаки. Але всі ми вчимося, не тільки на помилках інших а і особисто на своїх.

По закінченню школи за сумлінне виконання поставлених завдань, активну участь у семінарах та вміння спрямовувати свій лідерський потенціал та досягнення цілей дипломи отримали всі учні школи молодого лідера „Почни з себе – зміни країну!”. Тренери також отримали почесні дипломи від вдячних учнів школи.

Якщо на першому семінарі школи молодого лідера „Почни з себе – зміни країну”, назва школи було лише гаслом, то після закінчення школи, ці слова набрали справжньої життєвої сили. Кожний з нас за 3 семінари і звісно пройденого домашнього завдання змінив себе! Тож можу з упевненістю сказати, що Україна може пишатися своїми молодими лідерами, які вже знають як змінити її на краще, а саме головне готові це зробити!

P.S. Звісно, після закінчення школи та по приїзду додому відчуваю смуток, тому що кожний з учасників і тренерів став для мене рідною людиною. Але мене втішає лише думка про те, що кожний з нас, кожен день свого життя робить добре діло для того, щоб Україна стала кращою!

Як сказав Василь Гацько: „Насправді, що ж тут поганого, на декілька десятків в Україні стало більше людей, які себе вдосконалюють, чого ж тут сумувати. Хіба, що ми будемо бачитися не так часто і не в такому складі як на школі!”Bookmark and Share