Відбувся перший тур Київських шкільних дебатів "Україна очима молоді"


В рамках проекту "Турнір з дебатів: Україна очима молоді" Центр політичної освіти за підтримки СЗОШ № 75 провів перший тур шкільних дебатів "Україна очима молоді".

Протягом 4 годин учні 14 команд зі шкіл міста дебатували по проблемі введення другої державної мови в Україні. Причому команди отримали можливість побувати як стверджуючою стороною, так і заперечуючою. Суддями виступили вчителі шкіл, що були запрошені до участі. За словами учнів, дебати дозволили їм переглянути власне відношення до статусу російської мови, відбулись палкі дискусії стосовно статусу другої державної мови. Вчителі в свою чергу отримали можливість дізнатись про думки учнів стосовно існуючої проблеми.

По результатах ігор 4 команди вийшли в пів-фінал дебатного турніру. Це команди Гімназії № 56, шкіл № 196, 225 та 290. Під час аналізу дебатного туру учасники та вчителі-судді висловили бажання розвивати дебатний процес у власних школах, адже він дозволяє не тільки вирішувати існуючі проблеми, але й інтелектуально розвиватись учням, розширювати уявлення про стан речей, а також навчає правилам етики та ораторському мистецтву.

Загалом до участі в турі було відібрано 18 шкіл, 4 школи не змогли взяти участі.

3 грудня в Київському міському палаці дітей та юнацтва відбудеться пів-фінал та фінал ігор шкільних дебатів "Україна очима молоді". Тема дебатів залишається незмінною: "Держава має ввести другу державну мову". До участі запрошуються 4 команди-переможці, команди шкіл, що взяли участь в першому турі, представники шкіл міста Києва, представники Головного управління освіти та науки КМДА, представники Головного управління у справах сім'ї та молоді КМДА, інші учасники.

Проект реалізується Центром політичної освіти за підтримки Головного управління у справах сім'ї та молоді Київської міської державної адміністрації.

Bookmark and Share