Національний Альянс провів всеукраїнську акцію „Похорон комунізму”


У Луцьку до проведення заходу долучились не лише члени Національного Альянсу, але й представники КУНу, загалом – близько 150 осіб. Перехожі стали свідками яскравого театралізованого дійства. Учасники акції стояли колом, тримаючи в руках свічки, як символ пам’яті, та аркуші з написами усіх тих злодіянь, що вчинила Комуністична партія проти української нації за період свого правління з 1917 року. У центрі кола стояла труна з фотографіями „вождів пролетаріату” Леніна ,Сталіна, Берії, Брежнєва, а також їхніх „спадкоємців” – Петра Симоненка і лідера волинського обкому КПУ Станіслава Пхиденка. Останній, до речі, також завітав на захід, чи то з цікавості, чи то спробувати відстояти ідеали, в які свято вірить. А дарма... Знав – лишився б на офісі (але про це йтиметься нижче)...
Учасники заходу по черзі розповідали про злочини, зазначені на аркушах, – колективізація, геноцид 1932-1933 років, вбивство Бандери, знищення української інтелігенції, бій під Крутами, масові репресії проти інакомислячих, русифікація, „п’ятирічки”, сфальсифікована історія нашого народу – розривали їх і кидали у труну. Після закінчення дійства його учасники понесли зачинену труну до офісу Волинського обкому КПУ і лишили на порозі як своєрідний презент. Доки комуністи „святкували”, офіс пустував, тож захистити честь місцевого притулку комунізму не було кому...
У Черкасах близько 30 членів Національного Альянсу та Української Народної Партії зібралися на площі Леніна. Кращого цвинтара для поховання годі й вигадати, тим більше, що й пам’ятник цьому чільному діячу височіє ще з тих самих незапам’ятних часів. Комуністи відправленню панахиди не завадили, а непорозуміння з працівниками правоохоронних органів вдалося швидко владнати.
У Кривому Розі молебень „відспівували” дружнім хором 25 представників Національного Альянсу, Громадської організації „Тернівське Козацтво”, Громадянської мережі ОПОРА та Всеукраїнського об’єднання „Свобода”. Місце зустрічі, як кажуть, змінити не можна – пам’ятник „вождю світового пролетаріату” Леніну. В руках вони тримали смолоскипи, які мали освітити путь комунізмові у потойбічний світ.
За власним сценарієм провели акцію засудження комуністичного терору провели франківці з Національного Альянсу та ВО „Свобода”. Учасники акції стояли колом, тримаючи в руках свічки – символ пам’яті, на руках у них були пов’язані чорні стрічки, що символізували траур. Увагу перехожих привертали плакати з гаслами: «Бережись комунізму!», «Комуністи, покайтеся!», «Комуністи, чому мій дідусь загинув у криївці?», «Пам’ятаймо про зухвале ставлення до нашого народу – геноцид, масові репресії. Хто буде відповідати?», а також виписку з рішення ЦК ВКП(б) від 2.07.1937 «Про антирадянські елементи». Ще один активіст організації, в червоному одязі ката, символізував ворожість комуністичного ладу для Української нації. На завершення одяг було спалено, із сподіванням, що так само рано чи пізно буде подолано залишки антиукраїнської ідеології.
Таким чином, молоді люди засвідчили, що вони пам’ятають численні злочини проти українців та мільйонні жертви комуністичного режиму, усі стереотипи, насаджені радянською владою, зокрема щодо діяльності ОУН-УПА, і зроблять усе можливе, щоб викорінити їх із свідомості пересічного українця. Але найбільшим позитивом від проведення цього заходу можна вважати те, що Національному Альянсу вдалося в різних регіонах долучити представників правих політичних партій, зокрема УНП, ВО „Свобода”, КУН, консолідуючи ці сили в боротьбі з комуністичним минулим.
Bookmark and Share