Українці навчатимуться у країнах „Вишеградської четвірки”


"Міжнародний Вишеградський фонд" (Братислава) прийняв рішення про надання 29 стипендій для українських докторантів та молодих науковців. Наступного академічного року вони навчатимуться в Державних університетах Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорської Республіки Чеської Республіки.

„Йдеться про спільне рішення країн V4, яке віддзеркалює нещодавні позитивні зміни, що відбулися в Україні” - говорить директор „Міжнародного Вишеградського фонду” Анджей Ягодзінскі. „Міжнародний Вишеградський фонд” виділив зі свого бюджету на стипендії для українських студентів 232 000 Євро.

Комісія незалежних експертів, що складалася з представників міністерств освіти та академічних кіл країн V4 вибрала із 107 заявок 29 докторантів з різних куточків України. „Ці люди, безумовно, належать до інтелектуальної еліти суспільства і ми раді, що в найближчому майбутньому вони зможуть налагодити стосунки з Вишеградським регіоном” – додає пан Ягодзінскі.

У числі приймаючих, наприклад, - Університет ім. Масарика в м.Брно, Ягелонський Університет в м.Краков, Угорська Академія наук, Університет ім. Я.Коменського в м.Братислава.

Розмір однієї стипендії – 5 000 Євро, наступних 3 000 Євро отримає університету приймаючої сторони. У разі, якщо фінансове становище дозволить, „Міжнародний Вишеградський фонд” збирається й наступного року продовжувати програму з надання стипендій.

„Міжнародний Вишеградський фонд” був заснований у червні 2000 року державами так званих „країн V4” (Чеська Республіка, Угорська Республіка, Республіка Польща, Словацька Республіка) з метою підтримки проектів в галузі культури, освіти і науки, з обміну молоді, підтримки туризму та транскордонного співробітництва. Загальний бюджет Фонду на 2005 рік складає 3 мільйони Євро.

З метою отримання інформації звертайтеся:
„Міжнародний Вишеградський фонд”
8-10-421-2 – 67207104
visegradfund@visegradfund.org

Bookmark and Share