У медичних вузах України проходить розподіл студентів


Як зазначив заступник міністр охорони здоров’я Юрій Гайдаєв: «Цьогорічний розподіл проходить у нормальному режимі, і я назвав би це клопіткою працею над помилками. Ми робимо все, щоб кореспондувати потреби держави і побажання випускників. Маю надію, що це нам повністю вдасться». Він підкреслив, що була виправлена ситуація, що склалася у зв’язку з Наказом №81 (від 23.02.2005), яким було скорочено кількість спеціальностей до 17 та збільшено терміни підготовки в інтернатурі. Саме цим наказом за рахунок примусового скорочення спеціальностей первинної лікарської спеціалізації було штучно збільшено кількість лікарів, котрих направили на посади сімейних лікарів, без врахування реальної потреби в областях. У зв’яку з цим виникла складна ситуація, а в МОЗ надходили численні скарги. За словами заступника міністра Юрія Гайдаєва, Міністерством охорони здоров’я в першу чергу було ліквідовано штучні диспропорції і призупинено дію Наказу № 81, а потім з врахуванням думок експертів, науковців, студентської громадськості, міжнародних експертів було видано його у новій редакції.

На сьогодні наказ № 81 практично повністю приведений до вимог Європейської директиви 2005/36/ЕС та кадрових потреб галузі. В 2006 році було відновлено підготовку в інтернатурі за усіма базовими лікарськими спеціальностями, яких тепер 29 (у минулому наказі – лише 17), і серед них: терапія, акушерство та гінекологія, офтальмологія, отоларингологія, травматологія, онколо­гія, неврологія, дитяча хірургія, інфекційні хвороби та інші необхідні Україні спе­ціальності.

«Кількість спеціальностей в першу чергу обумовлюється потребами країни, - сказав заступник міністра Юрій Гайдаєв. – Якщо в нас не вистарчає лікарів-педіатрів, а в ЕС такого фаху немає, то ми повинні в даному випадку виходити з національних інтересів країни. На Національній нараді з питань реформування вищої медичної освіти Європейського бюро Всесвітньої Організації охорони здоров’я, яка вперше проходила в Україні у грудні минулого року, експертами ЄС було підкреслено, що підготовка медичних кадрів повинна відповідати нагальним потребам галузі та держави, що було нами і зроблено».

Як зазначив заступник міністра, відповідно до вжитих МОЗ заходів, вже у цьому році змінено ідеологію розподілу - він проводиться на вакантні посади за усіма лікарськими спеціальностями та відповідно до реальних потреб регіонів.

Сьогодні кадрове питання є дуже гострим у сільській місцевості. У 256 (8% від загальної кількості) сільських лікарських амбулаторіях жодна посада лікаря не укомплектована основним працівником.

На питання щодо визнання українського диплому медиків в іноземних країнах, Юрій Гайдаєв повідомив, що дипломи українських медичних ВУЗів вже визнанні: «Наші випускники працюють у 77 країнах світу. Вони, маючи право на роботу, зараховуються як фахівці з вищою медичною освітою і здають тільки мовні та кваліфікаційні тести. Зараз в Україні вчаться 9,5 тисяч іноземців з 80 країн світу. Якби дипломи не визнавались, то вони до нас на навчання не їхали б». Але процедура повної адаптації українських дипломів буде завершена у 2011 році, коли буде проведено випуск студентів, які навчаються за європейською кредитно-трансферною системою.

На минулому тижні міністр підписав протокол про наміри з США здійснювати підготовку американських громадян в інституту медсестринства Тернопільського державного медичного університету. Ми отримали державне замовлення від США на підготовку медсестер. Підкреслю – це перший в історії приклад, коли американці будуть готуватися в іноземному вузі, отримувати український диплом, а потім працювати у США.

Заступник міністра підкреслив, що сьогодні студенти мають можливість оволодіти тим фахом, про який вони мріяли.

Інформаційно:

У 2007 році в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця випускаються 1232 лікарів та провізорів. За кошти державного бюджету навчались 616 лікарів і 32 провізори, які підлягають працевлаштуванню відповідно до Указу Президента (1996), Постанови Кабінету Міністрів України та Плану працевлаштування випускників, затвердженого Колегією МОЗ України.

Випуск НМУ відрізняється від інших ВМНЗ України, перш за все, багатопрофільністю базових спеціальностей. Так, серед випускників НМУ:

– 337 осіб - за спеціальністю «Лікувальна справа»;

– 76 осіб - за спеціальністю «Педіатрія»;

– 83 особи - за спеціальністю «Медико-профілактична справа»;

– 84 особи - за спеціальністю «Стоматологія»;

– 36 осіб - за спеціальністю «Медична психологія»

648 випускників 2007 року отримують направлення на роботу практично в усі області України, зокрема: заклади практичної охорони здоров’я м. Києва отримають понад 200 високваліфікованих лікарів; в Київську область отримають направлення 99 лікарів; в Житомирську, Чернігівську, Черкаську та інші області направлено близько 350 лікарів; 10 кращих випускників направлені на роботу до науково-дослідних інститутів.

Зважаючи на приоритетність забезпечення первинної ланки охорони здоров’я, 202 випускники 2007 р виявили бажання працювати: лікарями швидкої медичної допомоги – 48, загальної практики-сімейної медицини – 82, терапевтами – 15, педіатрами – 57.

Bookmark and Share

Только проверенный метан метандростенолон По этой ссылке