Розминка перед КВК. Або молодіжні громадські слухання


„Про стан та перспективи розвитку молодіжної політики в Кременчуці”, - такою була тема громадських слухань, обрана в цьому році міським головою Миколою Глуховим. Проходив захід у повній залі. Кворум зібрали без проблем – роздали по школах білети на безплатний КВК, запланований після серйозних громадських слухань. Що ж, КВК – так КВК!
Президію, на чолі з віце-мером з гуманітарних питань Василем Хоменком, вітали овацією та оплесками. Проте увага публіки на серйозних доповідях не затримувалася. Та й не дивно: навіть учитель-початківець знає, що увагу учнів треба переключати. Але на молодіжних слуханнях цього не врахували. Слайди з діаграмами теж не послугували цій меті. В результаті повна зала гула, наче вулик. І в цьому гудінні потонула розлога 30-хвилинна доповідь Ольги Усанової, заступника завідувача відділу сім’ї та молоді. Вона читала з паперів, скільки молоді і якою роботою „охоплено”.
Лідер Комітету молодіжних організацій (КМО) Максим Левчук дещо розбудив „тусовку”, звернувшись більш зрозумілою мовою. „Я не бачу ваших рук!” – іронізували ті, хто сидів у залі над його запальною манерою лідера „останніх молодіжних довгих років” (фраза М.Левчука з виступу). Проте запалу М.Левчука вистачило ненадовго. Чомусь він почав виправдовуватися у тому, у чому зі сцени його ще ніхто не звинувачував. „Ми не проїдали ці гроші” (про фінансування з міського бюджету молодіжних програм), „нас багато критикують, тому що ми підтримали на виборах кандидата в мери Глухова...”, „критика, бруд, а причина цьому – наша послідовна політика...” Виступав М.Левчук 15 хвилин. Разом із попереднім доповідачем – 45 хвилин, тобто урок. Публіка потроху потяглася „на перерву” - хто в буфет, хто просто перепочити.
Виступали й інші лідери, молодіжні і немолодіжні. Критика, яку передчував Максим Левчук, не забарилася. І цікаво, що пропозицію „переобрати лідера” озвучили якраз не молоді, а Юрій Гриценко - депутат від КПУ, член „Рідного міста” і голова „антиГлуховських” громадських слухань у період виборів. Треба віддати належне: він якраз будував свій виступ, чітко розраховуючи на аудиторію. „Ви хочете їздити в Артек? Ви хочете їздити за кордон?” Як же цього досягти? Виявляється – обрати „лідерів, які об”єднають довкола нормальних ідей”. А фінансувати молодіжні програми з бюджету не потрібно, варто завойовувати гранти, вважає Ю.Гриценко.
Загалом, неозброєним оком було видно дві молодіжні громадські „течії». З одного боку Молодіжний парламент (лідер Катерина Долецька) та КМО (Максим Левчук), які підтримували Миколу Глухова, з іншого – „Нова хвиля” (лідер Олена Клічнікова), що підтримувала іншого кандидата в мери, Володимира Матицина. Нині і ті й інші заявляють, що треба єднатися. Може, щось і вийде, якщо не втручатимуться доросліші дяді-політики.
„Хто працює, того знають, а хто буде працювати – ласкаво просимо!” – зреагував на шпильки у бік Молодіжного парламенту та КМО Артем Ткаченко, хлопчина із зачіскою неформала.
Працювати ж є над чим - як молоді, так і владі. Поки що її представники у президії не змогли відповісти, чому „Контик” у шкільному буфеті коштує дорожче, ніж у сусідньому кіоску, або чому у шкільних бібліотеках не вистачає підручників. Робочу ж молодь цікавили адаптація на першому робочому місці та кредитування житла.
Нардеп Олег Надоша, заступник голови комітету сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму у Верховній Раді, пообіцяв залучати бюджетні кошти на молодіжні програми на місцях. Справа за одним – за самими програмами.
За пропозиції громадських слухань не голосували. Віце-мер Василь Хоменко пообіцяв, що влада при формуванні молодіжної політики врахує не лише ті, що були прописані заздалегідь, а й пропозиції, що пролунали зі сцени і надійшли формі записок. Він особисто вважає, що слухання пройшли на високому рівні, про що заявив на апаратній нараді у виконкомі.
Завершилися ж слухання бурхливими оплесками в передчутті КВК, до якого, однак, досиділи не всі...
Bookmark and Share