Учні київських середніх шкіл будуть дебатувати необхідність введення другої державної мови в Україні


"...Запровадження другої мови розколе країну. - Але ж що розколювати, коли вона вже і так розколена? Українцям буде краще, якщо буде визнано статус регіональної мови. - Це може призвести до занепаду української мови, що тільки-но почала розвиватись без зовнішнього впливу..." Це окремо взяті уривки з дискусій 14 команд учнів середніх шкіл міста Києва, що відбулись під час 1 туру дебатного турніру "Україна очима молоді", який відбувся 26 листопада 2006 р. в школі № 75 м. Києва.

Починаючи з вересня цього року Центр політичної освіти за підтримки Головного управління у справах сім'ї та молоді виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) розпочав реалізацію проекту "Турнір з дебатів: Україна очима молоді", в рамках якого організовано шкільний дебатний турнір. Конкурсний відбір пройшли 18 загальних навчальних закладів міста. За тренерської підтримки БО "Вчителі за демократію та партнерство" учні відібраних шкіл, ліцеїв та гімназій пройшли навчання правилам дебатування, навчились етиці дебатів. За задумкою організаторів вибрано громадсько-політичну тематику дебатів, розглядаючи дебати як ефективний ігровий метод заохочення молоді до суспільного життя громади міста та країни в цілому. Саме під час тренінгів несподівано для організаторів проекту команди вибрали тему для дебатів, яка за правилами залишається незмінною під час всього турніру - "Держава має ввести другу державну мову".

3 грудня відбудеться півфінал турніру, в який вийшли 4 команди (Гімназія № 56, школи 196, 225, 290), а також фінальна гра. Формат дебатів: дебати Карла Поппера (полісі). Журі буде представлене вчителями залучених до проекту шкіл.

Ігри відбудуться в приміщенні кіно-лекційного залу Київського палацу дітей та юнацтва, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Січневого повстання, 13, 2 поверх, к. 201. Початок реєстрації о 10.00 ранку.

На півфінальні та фінальні ігри запрошені команди шкіл, що зіграли в 1 турі, інші школи міста та країни, представники дебатних спільнот, представники навчальних закладів міста, Управлінь у справах сім'ї та молоді, освіти і науки міста, громадські організації, інші зацікавлені.

Щиро запрошуємо всіх зацікавлених до участі.

Фінальна гра відбувається за спонсорської підтримки компанії "Воля", організаційної підтримки Головного управління освіти і науки ВО КМР (КМДА), технічної підтримки Київського палацу дітей та юнацтва.

Докладніше:
http://www.cpe.org.ua/news/new_134.html


Bookmark and Share