Молодь у владних кабінетах виконкому Кременчуцької міської ради


Проте це була не рейдерська атака, і виконком ніхто не захоплював! Просто лідери учнівського та студентського самоврядування міста, представники працюючої молоді та молодіжних громадських організацій цього дня стажувалися у міськвиконкомі і опановували основи врядування у місцевій громаді, знайомилися із структурою виконкому, повноваженнями і сферою компетенції його відділів і, навіть, вчилися керувати містом. Варто зазначити, що цього дня у крісла керівників сіли справжні молоді професіонали – адже перед цим вони протягом тижня вивчали структуру міської влади, повноваження ради та виконкому, законодавчі основи місцевого самоврядування, брали участь у тренінгах.
О 8:30 почалася традиційна п’ятнична апаратна нарада з міським головою, на якій, крім керівників служб і відділів виконкому, були присутні молоді стажисти. Щоб вмістити всіх учасників такого широкого зібрання, знадобилася велика зала міської ради. Після апаратної молодь пішла працювати в кабінети разом зі своїми керівниками.
7 грудня, у День місцевого самоврядування, молодіжні лідери – учасники стажування привітають керівників управлінь та відділів з їхнім професійним святом. А вже 8 грудня о 15:00 у міськвиконкомі стажисти презентують широкому загалу результати свого навчання і стажування, нададуть і пропозиції владі. Комплексна презентація дозволить всім учасникам стажування довідатись не тільки про роботу «свого» відділу чи управління, а й усього виконкому Кременчуцької міської ради.
Організаторами стажування виступили відділ у справах сім’ї та молоді міськвиконкому, Молодіжний Парламент Кременчука та Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій за активної підтримки міського голови Миколи Глухова. Міська влада переконана – молодь треба ширше залучати до всіх процесів, що відбуваються у територіальній громаді, вчити і може навіть чомусь вчитися у молодих. Нестандартне бачення процесів, нові інноваційні рішення, незаангажованість політичними і суспільними стереотипами роблять молодь потужним кадровим резервом місцевої влади. Європейська модель місцевого самоврядування передбачає якомога ширше залучення молоді до роботи в місцевих органах влади. Приємно, що подібна політика реалізується і у нашому місті. Стажування молоді у Кременчуцькому міськвиконкомі стало вже традиційним. З кожним роком воно набуває все нових цікавих, як для молоді, так і для представників влади, аспектів. Адже чиновникам теж дуже цікаво почути, що думає про їх роботу молодь, які є пропозиції у сьогоднішніх студентів, і що вони хочуть змінити у місті. Такий зворотній зв'язок з громадою є невід’ємною складовою повноцінного діалогу громади і влади, ефективної співпраці і взаємопорозуміння.
“За такий невеликий проміжок часу нам вдалося дізнатися багато нового, а головне, перейняти досвід, який у майбутньому обов’язково буде для нас корисним. Дуже б хотілося, щоб стажування стали не тільки традиційними, а й набули більш маштабного характеру” – говорить учасниця стажування Світлана Пищита

Bookmark and Share