Володимир Полохало: „Авторитаризм в Україні унеможливлює розвиток місцевого самоврядування”


Зокрема, політолог, народний депутат Володимир Полохало вважає, що „...авторитаризм в Україні унеможливлює розвиток місцевого самоврядування. У вимірі боротьби авторитаризму з демократією, під час одночасних виборів до парламенту і місцевих рад, була втрачена увага до останніх. Вони так і не стали центрами тяжіння демократичних сил”.

Крім того, парламентарій надзвичайно критично охарактеризував „конституційну реформу” від 8 грудня 2004-го року, назвавши її „змовою політиків”, а нинішню владу „тимчасовим історичним непорозумінням”, зазначивши, що все це негативно впливає на місцеву владу.
Народний депутат України Борис Беспалий вважає, що саме розведення виборів у часі не є ключовим моментом проблем, а варто задуматися над зменшенням кількості складу рад. Він звернув увагу присутніх на те, що за останній час погіршилася робота з прийому виборців, фактично не працює механізм відкликання депутата місцевої ради. Також депутат поінформував про останні законодавчі ініціативи, щодо вдосконалення закону про статус депутата місцевої ради.
Директор Інституту Політичної Освіти Андрій Странніков: «практика діяльності рад нового скликання виявила: зміна системи виборів не змінила суті депутатської роботи. Не зважаючи на перехід від мажоритарної до жорсткої пропорційної системи, якість роботи депутатського корпусу не тільки не змінилася на краще, а й погіршала. Це підтверджує навчання, що проводилося Інститутом Політичної Освіти для депутатів місцевих рад в усіх регіонах України.
Олександр Солонтай, депутат Закарпатської обласної ради вважає, що „...запровадження в Україні влади партій у всій представницькій владі минуло досить непомітно. Політичні сили виявилися не в змозі консолідувати власні партійні представництва, в усіх політичних партіях спостерігається відхід від передвиборчих програм та обіцянок задекларованих на виборах. Але вихід є – це проведення позачергових виборів депутатів місцевих рад, з метою їх розведення з парламентськими у часі, на основі відкритих списків у 2007-8 роках. Приводом для таких виборів повинно бути приведення виборчого законодавства у відповідність Конституції, а також власне продовження конституційної реформи”.

Закривав конференцію Анатолій Матвієнко, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Він вважає що „запровадження пропорційної системи на виборах до місцевих рад зруйнувало динаміку руху України на шляху до ефективної місцевої влади”. Депутат зауважив, що в Україні немає традиційних партій, натомість існують партійні холдинги, включно з Блоком „Наша Україна”, до якого входить УРП „Собор”, очолювана самим Матвієнком.

Дана конференція була проведена Інститутом Політичної Освіти на завершення річного проекту навчання молодих депутатів місцевих рад усієї країни „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності” участь в якому взяло 198 депутатів місцевих рад (рівень – місто, район, область) віком до 35 років. Проект реалізовувався спільно з Фондом Конрада Аденауера (Німеччина), Фондом Едуардо Фрея (Нідерланди), Фондом Роберта Шумана (Франція) та Центром Політичної Парламентської освіти та тренінгів Європейського парламенту.

Україна, 01001, м. Київ, вул. Хрещатик 44
Tel/fax: + (380-44) 278-55-16, 278-55-43, 8-050-575-79-25, ipo_conference@yahoo.comBookmark and Share