МОЛОДЬ ЗРОБИЛА ПЕРШИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПИ


Участь у конференції взяло понад 90 учасників з різних регіонів України.

Розпочалася конференція з пленарного засідання “Зовнішній вектор української інтеграції: ЄС та НАТО - стратегічний вибір” на якому виступили провідні спеціалісти у даній галузі.

Як зазначила Наталія Прокопович, народний депутат Верховної Ради України, Голова Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, що молодь – головний важіль, щоб прорвати вікно в Європу! І це дійсно так, кому, як не нам, молодим та активним робити та діяти у напрямку вступу України до ЄС.

Олександр Стегній, доктор соціологічних наук, розповів про ставлення населення України до ЄС та НАТО та привів досвід соціологічних досліджень. На питання “Яке майбутнє України Ви бачите?”, 35% відсотків респондентів дали відповідь, що Україна має бути схожа на Європейську країну; 30% упевнені, що Україна має увійти до складу Радянської республіки; 25% Україна має вибрати свій шлях розвитку.

Завершилось пленарне засідання виступом Олександра Яреми, директора департаменту молодіжної політики міністерства України у справах сім”ї, молоді та спорту, який розповів про взаємодію молодіжного громадського сектору з органами державної влади і запевнив учасників конференції, що співпраця - це запорука успіху на шляху інтеграції до ЄС та НАТО.

Після пленарного засідання учасники конференції працювали на круглому “столі” “Молодь у вироблені “Плану дій” реалізації зовнішньоінтеграційних стратегій держави”. Робота відбувалась у трьох секція. Перша секція розглядала можливості та потенціал молодіжного громадського сектору в сприянні інтеграції. Друга секція визначала роль молодіжного громадського сектору в інформаційно-просвітницькій компанії щодо ЄС та НАТО. Третя секція працювала над тим, як інтенсифікувати співпрацю молодіжного громадського сектору з державними органами влади та закордонними партнерами.

Результатом двохденної роботи стало написання резолюції всеукраїнської конференції за яку проголосували всі учасники.

Наступним кроком стане доопрацювання модераторами секцій “Плану дій” та втілення його в життя учасниками конференції.

З упевнністю можу сказати, що, дійсно, перший крок був зроблений, і, я переконана, дасть поштовх молоді активізуватися у напрямку зовнішнього вектору української інтеграції в ЄС та НАТО!

Bookmark and Share