САМІТ ООН – ГЛОБАЛЬНІ ДУМКИ, ЛОКАЛЬНІ ДІЇ!


Зустрітися разом – це радість,
Залишитися разом – це прогрес,
Працювати разом – це справжній успіх!

Ще влітку потенційні учасники почали заповнювати величезні аплікаційні форми, щоб утрапити таки на жаданий захід. Дехто, скрупульозно розбираючи анкети, витратив два-три дні на боротьбу зі складними завданнями оргкомітету. Звичайно, Кременчук осторонь не залишився - у результаті 15 охочих заявили про своє бажання попасти на саміт. Загалом же по Україні претендентів набралось більше 600. Після відбору вісімнадцятьма (!) експертами, учасниками стали 104 , серед яких і двоє «наших» - Катерина Долецька та Марія Савіна з Молодіжного Парламенту Кременчука. Неможливо сказати, що саміт зібрав найкращих, скоріш за все «primus inter parus», що у перекладі з латинської означає – перших серед рівних.

Церемонії відкриття, яка проходила в «Українському домі» були притаманні пафос та офіціоз. Ще б пак – стільки поважних людей зайняли місця у президії - новопризначений Міністр у справах сім’ї молоді та спорту Крюк Віктор Петрович, Френсіс О’Донел, постійний представник ООН в Україні, Ян Боуг, головний представник Європейської комісії в Україні, Молдові та Білорусі, Джеффрі Лабовіц, голова Міжнародної організації міграції в Україні, Олена Сокович, представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та багато інших не менш поважних й титулованих. Зручно розташувавшись у м’яких кріслах, самітяни слухали привітання та настанови. Дійсно, обстановка сприяла тому, щоб відчути себе частинкою чогось дуже значимого та великого! Одна тільки назва Всеукраїнський молодіжний саміт ООН-2006 «Розвиток волонтерства і соціального партнерства в Україні» перетворює вираз обличчя на діловий!

Протягом чотирьох днів та ночей учасники були задіяні в активній роботі саміту. Стараннями оргкомітету цього року розклад дійсно був складений дуже щільно, щоб не упустити виконання головної вимоги – активності. Окрім звичної всім «ветеранам» саміту роботи в комітетах до програми турботливо включили робочі групи, круглі столи, пленарні засідання та майстер класи.

Хоча тематика дев’яти комітетів була дуже різною, червоною ниткою у кожному з них проходило волонтерство, а точніше питання, як саме можна залучити волонтерів для вирішення проблем у сфері освіти, екології, підприємництва, охорони здоров’я, студентського самоврядування тощо. Модерували комітети кращі з кращих, відомі у молодіжному просторі особистості Артем Михайлюк, Юра Кравченко, Андрій Соколов, Ксенія Орловська та інші.

Одним із найактивніших комітетів (а може, і найактивнішим!) виявився Комітет з питань освіти та професійного розвитку молоді, де чотири дні працювали Марія та Катя з Молодіжного Парламенту. Однак, не тільки активністю у комітеті відзначився Кременчук, а ще й тим, що голова Молодіжного Парламенту, Катерина Долецька у ролі модератора ділилася величезним досвідом з галузі соціального партнерства та діяльності консультативно-дорадчих органів (яким і є МПК) на засіданні робочої групи.

До речі, цього року саміт святкував свою п’яту (сподіваємося, не останню!) річницю! Тож, не порушуючи вже складених традицій, учасники окрім запланованих «серйозних» програмних заходів, розбавляли чотириденне життя неформальним спілкуванням. Власноруч був організований «Мафія-клуб», майстер-класс з психології, тренінгова програма «О ОН + О ОНа». Ще далі пішли учасники під час розважальних виступів комітетів: «Комеді Клаб»,. КВН, пісні та міні-постановки, а на завершення – імпровізований запальний танок для всіх (!) самітян.

Пустощі-пустощами, та головне те, над чим так натхненно працювали комітети. Організатори не ставили рамок щодо того, у якій формі мають бути подані результати. Тож, окрім проектів були ще й стратегічні плани розвитку країни, рекомендації владі, конкретні механізми налагодження співпраці між молоддю та чиновниками. Оксана Гарнець, керівник проекту Створення безпечного середовища для молоді, відмітила позитивні зрушення до конкретики. Нарешті при написанні проектів учасники згадали про поняття «реальності» та «відповідальності».

Незважаючи на усі, маленькі та величенькі, проколи організаторів, головою яких був Сергій Шахов, саміт-2006 пройшов на дуже високому рівні! Маса вражень, енергії, можливостей, прагнень, ідей і, що найголовніше – бажання працювати далі заради того, щоб наступний саміт перетворити на своєрідний форум звітності. Що ж, час покаже…Bookmark and Share