Думати і діяти по-українськи – основний предмет Школи молодого лідера „Почни з себе – зміни країну!”


В п'ятницю 15 грудня можна було зустріти в м. Києві дуже незвичайну групу молодих людей. З щирими усмішками, допитливими очима, сіяючи радістю та впевненістю, з веселими жартами на вустах подорожували визначними місцями столиці 30 активних, найуспішніших дівчат та юнаків. Завітали до Верховної Ради України, погостювали в директора департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту Олександра Яреми. Але, навіть, по закінченню приємно втомливого дня на базу „Лідер” в Пущі-Водиці, куди зібралися ці галасливі таланти, ще довго-довго не заходила ніч. Ще б пак, адже там у великому, але затишному залі зібралися на творчий вечір учасники проекту, організатори і поважні гості - колеги ВМГО ХДМУ з Норвегії: Julian T. Calvert, Cathrine Eide, Hilde Ekeberg.

У єдиному колі однодумців можна було досхочу насміятися, адже відгуки про школу, тренерів, шкільні будні лунали в дотепних міні-виставах, жартівливих піснях, казочках, які підготували випускники Одеського, Дніпропетровського, Харківського осередків школи молодого лідера. Це справжнє свято творчості урочисто і водночас надзвичайно ніжно і лірично завершили виконанням козацьких, стрілецьких та інших улюблених пісень українського народу.

Проте субота, як би то не видавалося парадоксальним, стала вже напруженим робочим днем. Тут кожен з учасників мав скласти „комплексний іспит” з усього того, чому їх навчали протягом роботи школи: ораторське мистецтво, вміння переконувати, формувати команду, взаємодіяти в групі, вести дебати, аналізувати ситуацію, шукати найефективніші варіанти вирішення проблеми. Все це, та багато чого іншого, поєднала у собі рольова гра „Лідерство у виборах”.

„Така молодь готова і здатна активно діяти”, – підсумував результати гри Віктор Андрусів, активний учасник проектів ХДМУ.

Цікавою та дискусійною виявилася бесіда з закордонними гостями, що розповіли про норвезьку політичну систему та роль, яку на сьогодні, відіграє в ній молодь. Також, окрема увага була приділена ролі жінок в норвезькій політиці.

Після робочої частини усіх чекала святкова вечеря, нагородження дипломами і пам'ятними подарунками. Випускники підіймали тости «за дружбу», «за успіх», «за процвітання України», теплими усмішками, міцними обіймами висловлювали свою повагу та вдячність організаторам проекту. „Закулісними таємницями” проведення школи учасникам проекту поділилася керівник Секретаріату організації Марина Гацько, адже за кожним успішним семінаром проекту стояла її копітка робота.

Але, напевно, і для учнів, і для організаторів – це було щось більше, ніж просто навчання. Мабуть, саме тому, заключне слово керівника проекту Андрія Сидоренка всі слухали з завмиранням, а більшість випускників школи виявила велике бажання продовжити тісну співпрацю з ХДМУ.

Пишаючись результатами школи, своїми думками ділився голова ХДМУ Василь Гацько: „переконаний, що така розумна, сильна, переповнена оптимізмом і енергією спрямованою на дію молодь має реальну перспективу стати політичною, науковою, творчою та бізнесовою елітою України”.

„ХДМ і її діяльність – це вже родинна справа”, – посміхаючись розповідає Міжнародний секретар, член Правління організації Анатолій Король. Йому важко не повірити, адже першу половину заключного дня проекту, таємниці міста Києва надзвичайно цікаво та захоплююче учасникам семінару розповідали батьки Анатолія: тато - Володимир Петрович і мама - Ніна Володимирівна.

Можна багато говорити про ті проблеми, що існують сьогодні в українському суспільстві, в державі, можна довго сперечатися про патріотизм, про можливості і потенціал молоді, а можна просто діяти, малими, але твердими і успішними кроками наближати вирішення тих чи інших наболілих питань, цілеспрямовано, впевнено, з натхненням і вірою сприяти вихованню нової патріотично-налаштованої української еліти, адже саме вона здатна розвивати процвітаючу Україну. Що для цього потрібно? Лише думати і діяти по-українськи. І це переконливо доводить успішно проведена ВМГО ХДМУ при підтримці Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту Школа молодого лідера „Почни з себе – зміни країну!”.

Довідково: проект Школа молодого лідера «Почни з себе – зміни країну!» реалізовується ВМГО Християнсько-демократична молодь України (ХДМУ) за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та партнерської організації ХДМУ Християнсько-демократичної молоді Норвегії.

В межах проекту передбачено проведення 10 семінарів (по 3 семінари в кожній області учасниці (в 2006 році: Дніпропетровська, Одеська та Харківська області) та 1 підсумкового семінару в м. Києві для найактивніших представників трьох областей).

Bookmark and Share