ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПОСЛУ АВСТРІЙСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ


Шановний Д-ре Маркусе!

2 січня 2007 року члена Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації Християнсько-демократична молодь України Андрія Сидоренка викликали на співбесіду до консульства для з’ясування певних деталей щодо його поїздки на молодіжну конференцію «PanAlp07», яку вже четвертий рік поспіль проводить Paneuropabewegung Osterreich в Австрії.

Варто відзначити, що цей захід є вже третім, який у Вашій країні відвідують представники нашої організації протягом останніх двох років, а ХДМУ є єдиною організацією з України, яка має тісну співпрацю з Paneuropabewegung Osterreich.

Враховуючи те, що з шести осіб, яких делегує Християнсько-демократична молодь України до участі в конференції, на співбесіду був викликаний лише один представник групи, що прямує в Австрію, ми були відверто здивовані, але не придали цьому, на превеликий жаль, особливої уваги. Хоча вже зараз, коли Андрій отримав відмітку про відмову в своєму закордонному паспорті, у нас постає питання чим саме він був гіршим за інших членів нашої організації, що отримали ці візи та вранці 3 січня 2007 року вирушають до Республіки Австрії для участі в молодіжному заході?

Якщо Ви переглянете всі документи, які були подані представниками нашої делегації, то Ви, ми переконані, знайдете, що документи перспективного молодого науковця – аспіранта Київського національного економічного університету, активного молодого громадського діяча, молодого підприємця, людини, яка не перший раз виїжджає за кордон, нічим не поступаються іншим, а, можливо, й навпаки. Тоді чому ж, на Вашу думку, працівники консульства так легковажно і беззастережно використали штамп «ПРО ВІДМОВУ» у видачі візи?

Можливо, для них це є черговим відбитком з таким звичним для них формулюванням, але ж для молодої людини, яка розділяє ідею Об’єднаної Європи і щодня здійснює дії спрямовані на її реалізацію, це цілком може стати відбитком в душі і фактично закритими дверима в Європу, до якої ми так прагнемо долучитися. Критерії по яким здійснюється видача дозволів на відвідання Республіки Австрія, так само як і причини відмови Андрію в ньому залишаються для нас невідомими.

Представники Християнсько-демократичної молоді України, яка є повноправним членом таких загальноєвропейських організацій, як Молодь Європейської Народної Партії (YEPP), Демократична Молодіжна Співдружність Європи (DEMYC), Інститут Роберта Шумана (Будапешт), щороку відвідують десятки заходів, які відбуваються в країнах Європейського Союзу. Проте, з таким випадком вибіркового надання віз в консульствах ми не зустрічалися ще ніколи.

На нашу думку, візові режими між країнами ЄС та Україною роз’єднують близьких за цінностями людей і, в сучасних умовах, часто, на превеликий жаль, передбачають собою принизливі для гідності людини процедури. Ми переконані, що вже незабаром наша держава і її громадяни докладуть достатньо зусиль для того, щоб назавжди подолати цей бар’єр, але не хотілося б щоб цей час затьмарювався подібними ситуаціями, які, на наше переконання, носять дискримінаційний характер.

Повідомляємо Вас про те, що даний лист є відкритим і буде розміщений в молодіжному Інтернет-просторі України і Європейського Союзу. Його копію ми надсилаємо до зовнішніх відомств України та Австрії.Голова організації Василь ГацькоBookmark and Share