На конференції в Австрії ХДМУ презентувало представникам Панєвропейського Союзу план поширення ідей Об'єднаної Європи в Україні. Інтерв'ю з Міжнародним Секретарем ХДМУ


З особливою місією на захід приїхала делегація з України, представлена трьома членами ХДМУ. Голова ХДМУ - Василь Гацько, Керівник Секретаріату ХДМУ - Марина Гацько та Міжнародний Секретар організації - Анатолій Король не тільки взяли активну участь у роботі конференції, що охоплювала питання незалежності Косово, стосунків США та ЄС, системи колективної безпеки каїн ЄС, візових обмежень для європейців та енергетичної безпеки Європи, а й виступили з конкретними пропозиціями до представників керівних органів Панєвропейського Союзу по поширенню діяльності цієї впливової загальноєвропейської організації на територію України. За інформацією про перебіг та результати конференції ми звернулись до Міжнародного Секретаря ХДМУ Анатолія Короля:

- Анатолій для початку розкажіть будь-ласка, що представляє собою Панєвропейський Союз і яке відношення до нього має ХДМУ?

Панєвропейський Союз - це рух, що бере свій початок з 20х років минулого сторіччя і об’єднує представників різних європейських країн під спільною ідеєю єдиної і сильної Європи. Формально це загальноєвропейська громадська організація, що має представництва у більшості країн Європи та наднаціональні керівні органи, що обираються кожні два роки. Панєвропейський союз позиціонує себе як поза політичний рух тобто безпосередньо не висуває своїх представників до національних та Європейського парламентів і разом з тим засновується на християнсько-демократичній та консервативній ідеології, маючи своїх прихильників та лобістів у законодавчих та виконавчих органах країн Європи всіх рівнів в тому числі загальноєвропейському.

Очевидно, що ХДМУ та Панєвропейський Союз стоять на близьких ідеологічних засадах. Це і стало підставою до початку співпраці, у якій, безперечно, зацікавлені обидві сторони. Наші представники взяли активну участь у ряді заходів Панєвропейського Союзу, включаючи Генеральну асамблею (конгрес) організації, що проходив у грудні 2006 року у Страсбурзі.

- Які завдання ставила перед собою українська делегація, відправляючись на ПанАльп07, та чи вдалось їх реалізувати?

Перш за все ми завжди орієнтуємось на активну участь у всіх робочих групах, що передбачені програмою заходу. Ця конференція не стала винятком. На мою думку делегати від України позитивно відзначились як під час планерного засідання, піднімаючі гострі, але актуальні питання так і під час роботи в групах, вносячи раціональні та свіжі пропозиції по подоланню візових перешкод в пересуванні європейців, пошуку найкращих шляхів поширення ідей Панєвропейського союзу у країнах східної Європи, проведенню внутрішніх реформ молодіжного крила організації для підвищення ефективності її діяльності. Але головним меседжем, з яким ми приїхали на конференцію були конкретні пропозиції, фактично план дій по формальному закріпленню та змістовній діяльності представництва Панєвропейського Союзу в Україні.

Поза програмою конференції ми провели робочу зустріч із Генеральним Секретарем Панєвропейського Союзу - паном Жераром Букановським та, під координацією члена загальноєвропейського правління Панєвропейського Союзу, генерального секретаря Панєвропи Австрії Рейнхарда Клоуцика, зробили публічну презентацію наших ідей під час планерного засідання. В обох випадках наші пропозиції та ініціативи зустріли з повним розумінням та підтримкою. Тому є всі підстави дати високу оцінку результатам участі делегації ХДМУ на цій конференції.

- Яким, в такому випадку, ви бачите подальший розвиток ініціатив, які започаткувала українська делегація в Інсбруку?

Думаю не варто зараз зводити уявлення про співпрацю ХДМУ та Панєвропейського Союзу лише до напрямку закріплення позицій Панєвропи в Україні, ініціативу якого, як ви вірно зазначили, ми започаткували. Ми спільно працюємо по цілому ряду напрямків, що стосуються, як я уже згадував, і візових проблем, і інтеграційних процесів в Європі, і обміну студентів і так далі. Ця робота вестиметься не залежно від формату нашої співпраці. Решта це складний процес, який вимагає дотримання чисельних формальностей та залежить від значної кількості факторів. Ми, так би мовити, запустили механізм і будемо планомірно його розкручувати. Про конкретні результати думаю можна буде говорити у квітні-травні поточного року. Одне я можу сказати напевне, що в Панєвропейського Союзу є свідоме і сильне прагнення до розвитку та підсилення своїх позицій і в цьому його абсолютна відповідність з процесами, що відбуваються в ХДМУ. Крокуючи в одному напрямку, нарощуючи темп ми приречені на взаємодію та взаємну підтримку. Решта залежить від нас самих.»Довідково:

Панєвропейський Союз (PanEuropean Union) - це рух, який виходить далеко за межі національних кордонів і є поза політичним.

Ціль Панєвропейський Союзу (PanEuropean Union) - об’єднати всіх європейців в сильній Європі, яка спроможна ефективно просувати свої інтереси та ідеали в світі.

Панєвропейський Союз (PanEuropean Union) заявляє, що він є прихильником Європейського патріотизму, торжества національних ідентичностей всіх Європейців. Беручи до уваги взаємозалежність і загальносвітові виклики лише сильна Європа, яка є політично об’єднаною, може гарантувати майбутнє для її народів і етнічних спільнот.

Bookmark and Share