Заява Національного Альянсу з приводу призначення Андрія Гіля прокурором Волинської області


У 2005 році, наша організація рішуче виступила проти тодішнього прокурора Волинської області Андрія Гіля, створивши наряду з іншим Комітет Нацпорятунку. Протягом сорока днів навпроти облпрокуратури діяло наметове містечко, учасники якого вимагали у прокурора піти у відставку в зв’язку з виявленими порушеннями в роботі прокуратури та численними скаргами зі сторони волинян про затягування розгляду справ, про нерозуміння з боку владної структури, на яке вони періодично наштовхуються.
Більше того не було виконано жодних вимог волинян: не покарано винних у порушенні виборчого законодавства під час президентських виборів 2004 року, стоять на місці справи, пов’язані з незаконним розмитненням автомобілів, нищенням лісових ресурсів тощо. Нас підтримало населення Луцька, під час пікетування було зібрано кілька тисяч підписів з вимогами про відставку.
Ми стояли до кінця і перемогли. Отже, наші сумніви у порядності і дієвості Андрія Гіля були небезпідставними. І ось цього яскравого представника часів кучмізму, людину з оточення Віктора Януковича знову призначено у нашій області на посаді обласного прокурора.
Тому ми, ті, хто боровся за очищення влади після помаранчевої революції, не підтримуємо дане рішення, вважаємо його кроком назад, у „світле” минуле. Наслідком такого рішення може стати протистояння між виконавчою гілкою влади та Волинською обласною прокуратурою, що може спричинити до дестабілізації політичної ситуації у Волинській області.
Ми заявляємо, що готові вдатися до акцій протесту та громадської непокори, якщо наш голос не буде почуто і враховано. Ми не допустимо реваншу кучмістів у Волинській області.Bookmark and Share