ЩО ХВИЛЮЄ КРЕМЕНЧУЦЬКУ МОЛОДЬ


Власне дебати почалися ще на етапі вибору теми. Після довгих дискусій, молодь таки зупинилася на дуже болючій для міста темі:”Чи потрібен Кременчуку металургійний комбінат Ворскласталь?” Комусь може здатися, що дана тема застаріла й до того ж надто заполітизована, проте своєї актуальності, на жаль, не втратила. Команди мали кілька днів для того, щоб підготуватися до гри та спробувати працювати разом командою, адже їх склад було визначено шляхом жеребкування. Нарешті, прийшов день Дебатів. Учасники готувались ретельно – вивчали газети, передивлялись купу матеріалу в інтернеті, шукали визначення у тлумачних словниках та енциклопедіях. Одна з команд навіть “корпоративний стиль” вигадала – троє учасників були одягнені у файні українські вишиванки.

Гра виявилась запеклою – аргументи обох сторін були виваженими та дійсно професійно підготовленими – звучали питання екології, створення нових робочих місць, інвестиційного клімату. За перебігом дебатів, якістю доказів, механізмами виступів слідкувало суворе жюрі – мама й тато програми ”Вчимося говорити ефективно”, Світлана з Миколою, та двоє неупереджених “екзаменаторів”, Євгенія Головко і Марія Савіна. Давати оцінку гри було дійсно складно, адже кілька разів розстановка сил координально змінювалась! Але гра залишається грою, і переможця неодмінно має бути визначено. Враховуючи різні параметри: силу аргументації, вміння розбити тези опонента, майстерність задавати питання та відповідати на них, емоційність виступу, техніка, жюрі віддало перемогу команді “ПРОТИ”, у якій грали, Суперека Юля, Сябо Олександр, Анна Строкань. Щодо визначення найкращого гравця “Дебатів”, то тут одностайної думки отримати не вдалося – кращих гравців стало двоє – Олександра Шелєйко з 23 школи і Анна Строкань, учениця школи № 28.

Давно відомо, що перемога не дається легко. Тому на команду-переможця очікувало ще одне випробування – зіграти у фіналі з командою жюрі! На підготовку було віддано лише 30 хвилин, мінімум часу для мобілізації усіх сил та умінь! Тему задали таку, щоб гравці потренували уяву й випробували себе в ораторському мистецтві “50% жінок у верховній Раді – блондинки. ЗА чи ПРОТИ.” Що говорити, так званий майстер-клас від жюрі пройшов дуже успішно. Гра була жвавою, емоційною та, звичайно ж, жартівливою, як і сама тема.

Дебати завершили програму “Вчимося говорити ефективно”, яку реалізовував Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій та Молодіжний Парламент Кременчука у минулому році та дали успішний старт реалізації проекту у цьому році.

Її “випускники” отримали неоціненну допомогу для розвитку навичок публічного говоріння та вміння переконувати. Головне те, що успішність проведених заходів свідчить про їх актуальність та говорить про небхідність їх продовження.

Bookmark and Share