У Золочівці віднині є пам'ятник УПА


17 січня 2006 року, з ініціативи Української Народної Партії та за сприянням місцевої влади, в с. Золочівка Демидівського району відбулось урочисте відкриття пам’ятника на місці загибелі останнього головного командира УПА «Північ» Івана Литвинчука «Дубового».

Як свідчить історія, криївка, де переховувався останній головний командир УПА- «Північ» у 1950-1951роках була розташована неподалік с.Золочівка. Саме тут, на цій окропленій героїчною, синівською славою землі, не бажаючи здатись в полон, і полягли славетні Українські герої - командир УПА «Дубовий» та керівник районного Проводу ОУН «Остап».

В межах урочистого заходу до присутніх виступив голова Демидівської райдержадміністрації Петро Рухер, депутат обласної ради Василь Червоній, голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, голова Рівненського братства вояків УПА імені Клима Савури Олексій Мануйлик, а також автор Книги Пам’яті та Слави Волині Олександр Денищук.

Участь у відкритті пам’ятника також взяли голова Демидівської районної ради Станіслав Грач, голова Радивилівської райдержадміністрації Юрій Вовк, представники Волинської організації Конгресу Українських Націоналістів, члени Рівненського та Хмельницького обласних відділень Всеукраїнського об’єднання ветеранів, представники Тернопільського братства вояків УПА, а також представники районних організацій УНП Здолбунова, Дубна, Радивилова, Березного, Острога та Млинова. Зокрема, участь в урочистому заході взяли представники Демидівських районних організацій політичних партій та голова Демидівської районної молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив».

Молебень біля нововстановленого пам’ятника та кургану загиблим воїнам УПА відправив Митрополит Рівненський і Острозький Євсевій, а також протоієрей Демидівського району Анатолій, священнослужителі православних храмів Демидівського та Млинівського районів.

В межах урочистого заходу присутні мали можливість почути виступи хористів з Тернопільської та Волинської областей, виступи бандуристів, а також повстанські музичні твори у виконанні народного чоловічого квартету Демидівського районного Будинку культури «Литаври». Хор вояків УПА з південної Волині виконав колядку 1947 року.
Слід зауважити, що у виступах політичних діячів присутніх на відкритті нарікань на діяльність обласної влади не було. Проте, судячи з тональності виступів можна зробити висновок, що деякі політичні сили вже розпочали передвиборчу кампанію.


Bookmark and Share