Австрійські студенти хочуть вчитися безкоштовно


У Відні у будівлі міністерства освіти зібралося більш 700 людей, які вимагали відмінити плату за навчання у вищих учбових закладах країни.

Вона була введена 2001 року консерваторами і складає 363 євро на семестр. Під час передвиборної кампанії соціал-демократи пообіцяли, у разі своєї перемоги, зробити навчання безкоштовним. Проте потім в ході переговорів про створення великої коаліції з представниками Народної партії вони погодилися піти на компроміс і відмовилися виконати дані студентам обіцянки.

До маніфестацій, одна з яких пройшла в Граці, приєдналися і колишні студенти, виразивши таким чином свою підтримку молоді. Демонстрації проходили мирно і безладів не було.

Австрійський канцлер соціал-демократ Альфред Гузенбауер представив у парламенті програму нового уряду. Відносно студентського питання вона передбачає можливість надання кредитів студентам, які не можуть оплатити своє навчання. Є й інша можливість - відпрацювати за рахунок погашення плати за учбовий семестр 60 годин, проводячи, наприклад, додаткові заняття із школярами.


Джерело: Газета по-українськи
Bookmark and Share