Якісна професійна орієнтація молоді - перший крок до працевлаштування


За словами Олександра Яреми дана тема є вкрай актуальною, адже у 2005 році, за даними Державного центру зайнятості на обліку в центрі зайнятості перебувало 881,5 безробітних, з них 360,1 – молодь до 35 років.

Аналіз економічної активності молоді свідчить, що особливо гостро проблема працевлаштування постає перед молоддю після закінчення школи, ПТУ та вищих учбових закладів. 53,4% безробітної молоді вікової групи 15–24 років були не працевлаштовані після закінчення навчальних закладів.

Не дає позитивних результатів практика направлення на роботу вищими навчальними закладами, наголосив Директор департаменту. За результатами соціологічного опитування «Молодь України: травень 2006 року», проведеного Державним інститутом розвитку сім’ї та молоді, лише 10% молоді, яка працює, зазначили, що вони знайшли своє перше робоче місце за направленням вищого навчального закладу. При цьому лідерами у сприянні в працевлаштуванні молоді є друзі, знайомі, батьки або родичі. Так, 36% молодих людей віком 14–35 років, які вже працюють, зазначили, що саме вони допомогли їм знайти перше робоче місце.

Змінити дану ситуацію, можливо за умов зміщення акцентів державної політики, від практики регулювання поточної ситуації, до застосування превентивних заходів і турботи про якість робочої сили, підкреслив Олександр Ярема.

Значну роль у вирішенні проблеми зайнятості відіграють молодіжні центри праці, які створюються регіональними структурними підрозділами з реалізації державної молодіжної політики. Діяльність центрів спрямована на вирішення питань працевлаштування молоді (передусім тієї її частини, яка не набула статусу безробітної), забезпечення її зайнятості у вільний від навчання час, сприяння розвиткові молодіжних ініціатив у трудовій сфері, надання послуг у підготовці й підвищенні кваліфікації молоді.

Молодіжними центрами праці та їх підрозділами – бізнес-центрами, бізнес-інкубаторами, молодіжними біржами систематично здійснюється профорієнтаційна робота серед випускників, організовуються “круглі столи”, “ярмарки професій” та “ярмарки вакансій”, готуються та розповсюджуються буклети; друкуються методичні посібники, статті, проводяться консультації з питань роз’яснення законодавства про працю, підприємницьку діяльність.

Починаю з 2004 року Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту щорічно проводить Всеукраїнську виставку «Освіта. Робота. Бізнес».

На завершення Олександр Ярема наголосив, що лише об’єднавши зусилля Міністерства сім’ї, молоді та спорту, Міністерства праці та соціальної політик, Міністерства освіти і науки, ми зможемо досягти результатів.

Участь у семінарі взяли структурні підрозділи з реалізації державної молодіжної політики, директори обласних молодіжних центрів праці, представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерств освіти та науки України, громадські організації.Bookmark and Share