Закарпатським студентам компенсовуватимуть відсотки кредитів за здобуття вищої освіти


Голова Закарпатської облдержадміністрації Віктор Балога підписав розпорядження, згідно з яким затверджується порядок компенсації відсотків за користування банківським кредитом для здобуття вищої освіти. Компенсацію можуть одержувати громадяни України, які постійно проживають на території Закарпатської області, зараховані у державний вуз ІІІ – ІV рівнів акредитації за результатами вступних іспитів або навчаються на будь-якому курсі вузу за контрактною формою та оплачують навчання.

Зокрема, у розпорядженні йдеться про те, що компенсація надається на навчальний рік для навчання у вузі за однією і тією ж спеціальністю на освітньо-кваліфікаційному рівні „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”. У першу чергу право на одержання 100-відсоткової компенсації мають студенти таких категорій:

з числа сиріт, напівсиріт, інвалідів ІІ і ІІІ групи, або батьки яких визнані інвалідами І та ІІ груп;

з багатодітних сімей, у яких на утриманні батьків знаходиться троє і більше дітей віком до 23 років;

які постійно проживають у гірській місцевості або навчаються у вищому навчальному закладі, що знаходиться у населеному пункті, який має статус гірського.

Право на одержання пільгової 50-відсоткової компенсації мають студенти, які не включені в вищезазначений перелік, у межах передбачених асигнувань.

Управління освіти і науки облдержадміністрації здійснює прийом документів для виплати компенсацій до 1 жовтня 2005 року.

Дане розпорядження є одним з кроків по реалізації на Закарпатті пріоритетних напрямків розвитку суспільства, визначених Віктором Ющенком в Плані дій «Десять кроків назустріч людям».

Також планується розглянути депутатам на черговій сесії Закарпатської обласної ради розглянути „Програму розв’язання в області проблеми бездомних громадян та безпритульних дітей”. Її метою є надання комплексної психологічної, соціально-економічної, соціально-медичної, юридичної та інформаційної допомоги дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризовій ситуації, зазнали різних форм насилля; бездомним і безпритульним дітям.

www.maidan.org.ua

Bookmark and Share