Заява Національного Альянсу з приводу прийняття Закону України „Про Кабінет Міністрів”


Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Національний Альянс” занепокоєна ситуацією, що складається у парламенті. Прийнятий Закон значно розширює повноваження Прем’єр-Міністра, у той час як Президент втрачає свої повноваження, які і так були значно зменшені після прийняття конституційної реформи. Зокрема, призначення Прем’єра відтепер фактично не залежить від Президента, останній майже втрачає контроль над міністрами закордонних справ та оборони та важелі для відставки уряду, а голови місцевих державних адміністрацій під час здійснення своїх повноважень відповідальні перед Кабінетом Міністрів. І це ще далеко не повний перелік.
Отже, Україна поступово перетворюється з парламентсько-президентської на парламентську республіку. Усі важелі впливу відтепер зосереджуються у руках уряду та парламенту, а Президент по суті залишається просто презентаційною картинкою України, її символом, але не більше.
Ми закликаємо усі політичні сили схаменутися, хоча б раз залишити свої політичні амбіції, втамувати свої апетити і подумати про народ, який вони представляють. Загострення протистояння між фракціями у Верховній Раді призведе виключно до системної кризи в країні, а спроби вирішувати долю держави, в тому числі, змінювати її політичний устрій, шляхом політичного торгу – до знецінення авторитету влади, та як результат – зневіри та розпачу народу.

Bookmark and Share