СУТЕНЕРИ ВИВОЗЯТЬ ДО МОСКВИ НЕПОВНОЛІТНІХ ЧЕРКАЩАНОК


13 січня кримінальну справу було порушено проти черкащанки, яка займалася звідництвом та сутенерством у обласному центрі. Вона навербувала молодих дівчат і пропонувала їх послуги в барах та саунах. Впродовж 2006 року відділом боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Черкаській області було виявлено 10 фактів торгівлі людьми (за ними порушено кримінальні справи), 7 фактів звідництва та 4 – сутенерства (2 з них - у складі організованих груп. Судами розглянуто дві кримінальні справи і прийнято рішення щодо осіб які займалися сутенерством в Черкасах, а ще по одній кримінальній справі очікується рішення за кілька тижнів.
Іван Афанасьєв розповів журналістам, що напередодні нового року Міністерство внутрішніх справ перевіряло усі області щодо стану криміногенної обстановки. І, за результатами цієї перевірки, Черкащина має найкращі показники по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з звідництвом та сутенерством. Працівники міністерства намагалися відшукати у черкаських саунах, готелях та розважальних закладах звідників, сутенерів та проституток. Але марно. За словами Івана Афанасьєва, відкрита проституція, "коли дівчата виставлялися у кафе, як товар на вітрині", вже не притаманна нашому місту.
За словами Івана Афанасьєва, головна задача відділу - не допустити вивозу наших жінок за кордон, бо визволити їх із закордонного рабства дуже складно. Якщо з Туреччиною чи Росією контакти налагоджені і з боку турецьких та російських правоохоронців черкаські колеги завжди отримували допомогу і розуміння, то із Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) дівчат повернути дуже важко. Між Україною та ОАЕ не існує угоди про взаємодопомогу правоохоронців. За словами Івана Афанасьєва, відділу відомо, що в ОАЕ є наші дівчата, відомі їхні адреси, телефони та імена тих, хто їх завербував. Тому працівники відділу все ж намагаються через Інтерпол та треті країни надіслати запити в поліцію ОАЕ щодо депортації черкащанок. Добрі стосунки у наших правоохоронців склалися з поліцією Ізраїлю і перешкод з визволенням із неволі дівчат та їх депортацією не виникає. Як і з покаранням українських громадян, що займаються там звідництвом та сутенерством: наразі кілька українців очікують в Ізраїлі на вирок суду.
За словами Івана Афанасьєва, з минулого року в Черкасах з’явилася тенденція: жінки в ролі сутенерів. Яскравий приклад - останній випадок, виявлений правоохоронцями: жінка стояла на чолі цілої компанії чоловіків-сутенерів.
Легалізація проституції, яку останнім часом багато обговорюють на різних рівнях, матиме для України лише негативні наслідки – як вважає Іван Афанасьєв. В цивілізованих країнах, де проституцію узаконено, паралельно існує маса обмежуючих правил. Зокрема в Німеччині, повія, що працює на вулиці, має стояти не ближче, ніж за 500 метрів до найближчого магазину, за 3 кілометри - до найближчого навчального закладу і 1,5 км - від лікарні. Тобто, їй відводять для "роботи" невеличкий "п'ятачок", а, якщо вона спробує запропонувати свої послуги за межами своєї території - проти неї буде складено адмінпротокол за чіпляння до перехожих. В Україні, де місцями (як, приміром, у Черкасах) ніяк не можуть врегулювати питання щодо стоянок автотранспорту, взяти під контроль проституцію просто не зможуть – переконаний Іван Афанасьєв. Для Черкас, де повій з великими "боями" було загнано до підпілля, легалізація проституції обернеться парадами повій, порівняно з якими гей-паради в США просто зблякнуть. "За кордоном повія - це професія: кожна з них має трудову книжку, соціальну страховку, щомісяця проходить медичні обстеження, сплачує всі податки, в неї хіба що немає касового апарату на грудях. Це не для наших трасовичок – наркоманок. Легалізація закінчиться тим, що проституція заполонить наші вулиці. До цього суспільство з нашим рівнем культури і через 100 років не буде готове", - вважає начальник відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Черкаській області Іван Афанасьєв.Bookmark and Share