У Києві відбувся вечір повстанської пісні


Актова зала Києво-Могилянської академії перетворилась на повстанську криївку. Лише пломінь свічок кидає світло на обличчя учасників дійства. Зі сцени лунають пісні, які були складені кілька десятиліть тому в справжніх криївках вояками УПА.

Славко Юрчишин почав вивчати і збирати повстанські пісні після того як його родина переїхала з Архангельська до Львова на початку 90-их. Згадує, як любив співати їх з друзями під час посиденьок різних молодіжних організацій. Каже, особливо ці пісні надихали його в туристичних мандрівках Карпатами.

В`ячеслав Юрчишин, бард: "Ці пісні відповідають стану юності коли хочеться справді світ перевернути з ніг на голову і щоб всім було принаймні трошки краще."

Лідер гурту "Рутенія" Анатолій Сухий народився на Тернопільщині, тож з дитинства знав декілька повстанських пісень. Романтика боротьби надихнула Анатолія самого написати пісень про українських повстанців. Його "Сотник Крук" став справжнім хітом серед патріотичної молоді напочатку 90-их.

Анатолій Сухий, лідер гурту "Рутенія": "Я не знав ніяких повстанських, ну крім "Там під львівським замком". Тобт омені довелося задовільнити грубо кажучи свою потребу в піснях тим, що я сам собі придумав."

Глядачі, що прийшли на концерт, виявилися публікою підготовленою. Як тільки виникли проблеми з виступом наступного виконавця вони самі почали співати.

Bookmark and Share