У Дніпропетровській області реалізовуються молодіжні програми


У напрямку сприяння зайнятості молоді в області функціонує 3 центри праці. Це Дніпропетровські обласний та міський молодіжні центри праці та Криворізька громадська організація “Молодіжний центр “Праця”.

В минулому році проведено обласний тур VІІІ Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді. За його результатами 6 переможців отримали нагороди. Щодо підтримки обдарованої та талановитої молоді здійснюється відповідна робота з надання обдарованій молоді Дніпропетровщини грантів Президента та премій Кабінету Міністрів України. Так у 2006 році лауреатом Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України став доцент кафедри Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету Андрій Шайкан.

В тому ж році п'ятеро представників обдарованої молоді Дніпропетровської області отримали гранти Президента України.

За сприяння управління з питань молоді та спорту облдержадміністрації упродовж минулого року проведено фестиваль туристичної пісні «Не знаю кращої Вкраїни, не знаю кращого Дніпра», дитячих хореографічних колективів “Дніпроданс-2006”, фестиваль молодіжних театрів “Рампа”, військово-патріотичної пісні “Світло вічного вогню”, студентських колективів художньої самодіяльності “Студентська весна” та інші.

Видано збірки молодої письменниці Оксани Ігнатенко “Профіль епохи” та кращих творчих робіт учасників минулорічного конкурсу «Війна без права забуття». Видано серію книг молодих авторів “Молода муза”.

У вересні у приміщенні музею “Літературне Придніпров’я” проведено презентацію серії книг “Молода муза”. Видано серію книг та брошури молодих художників Дніпропетровщини Ірини Ксікевич, Ірини Кібець та Вікторії Шевченко під назвою “Молода палітра”.

З метою формування цінностей і навичок здорового способу життя упродовж минулого року за сприяння управління з питань молоді та спорту облдержадміністрації спільно з благодійним фондом “Воскресенье” проведено марафон “Ні, наркотикам!” у містах та районах області. Такі акції відбулись у містах: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград, Марганець, Тернівка, смт Солоне, Кринички, П’ятихатки. Охоплено більше 3 тис. молодого населення.

Протягом 2006 року на реалізацію молодіжних заходів профінансовано понад 370 тис. грн., що на 46% більше ніж у минулих роках.

Значну увагу обласна влада приділяє підтримці проектів молодіжних громадських організацій. На їх реалізацію за минулий рік із обласного бюджету витрачено більше 100 тис. грн., що складає близько 30% від загального фінансування програми “Молодь Дніпропетровщини” у 2006 році.

Для жінок, які мають дітей віком до 6 років, жінок-інвалідів забезпечується бронювання 1,7 тис. робочих місць на підприємствах, в установах, організаціях області. 8,8 тис. жінок охоплено професійним навчанням. Понад 500 жінок області за допомогою державної служби зайнятості відкрили власну справу, 10 тис. жінок брали участь у громадських роботах.

З метою розвитку форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в області розвинуто мережу дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, яких налічується 16 і 15 відповідно, проведено навчання 46 кандидатів у батьки-вихователі.

Вживаються заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей. З метою вивчення їх проблем проведено паспортизацію 11 тис. багатодітних сімей області.

У 2004-2006 роках матерям, під час перебування їх у пологових будинках, видано понад 13 тис. пакунків малюка.

Для популяризації національних цінностей української сім’ї в області започатковано проведення фестивалю сімейної творчості Придніпров’я „Душі криниця”, конкурсу “Сімейні скарби України”, конкурсу серед студентських сімей “Яке нам щастя бути разом”.

З метою надання соціальних послуг сім’ям та молоді в області діє 59 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в тому числі 15 - при сільських та селищних радах. При центрах створено 59 служб соціальної підтримки сімей, 6 служб соціальної допомоги „Телефон довіри”, працює 23 мобільні консультативні пункти соціальної роботи у сільській місцевості.

Службами соціальної підтримки сімей протягом 2004-2006 років надано соціальну допомогу понад 5 тис. дітей з вадами здоров’я. При центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє 13 клубів спілкування для дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Новомосковським районним центром на базі районної лікарні відкрито Центр реабілітації дітей-інвалідів. Щорічно у центрі проходять реабілітацію діти з 25 сімей.

Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щорічно здійснюється соціальний супровід понад 1,5 тис. сімей, які опинилися в кризових обставинах. За три роки соціальна підтримка надана у різних формах більше 40 тисячам сімей.

На території області активно діють 35 жіночих громадських організацій, координаційні ради з питань реалізації сімейної та жіночої політики.

На реалізацію державної сімейної та жіночої політики за звітний період збільшено фінансування з обласного бюджету з 205 тис. грн. у 2004 році до 359 тис. грн. у 2006 році.Bookmark and Share