У Білорусі до 10 діб ув’язнення засуджено українців-учасніків мітингу


Про це УНІАН телефоном з Мінська повідомив лідер «Студентського братства» Олег Яценко.

За його словами, «трьом з шести членів Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Студентське братство”, в тому числі одній дівчині, Фрунзенський районний суд Мінська вже виніс вирок про позбавлення волі терміном 10 діб, і, очевидно, таке ж покарання отримають усі інші члени організації - учасники акції». Як сказав він, студентам інкримінують «начебто несанкціоновану участь в антидержавній, антипрезидентській, антибілоруській акції під державним українським прапором».

Як стверджує О.Яценко, «це абсолютно сфабриковані обвинувачення, при цьому свідчення проти нас давали лжесвідки». За його словами, затримані члени «Студентського братства» під час судового засідання заявляли, що по дорозі в РВВС і безпосередньо в міліції міліціонери їх били, “а наших дівчат розмістили в камері поруч з безпритульними, що небезпечно для здоров’я цих дівчат».

Як сказав О.Яценко, «насправді несанкціонований мітинг - з метою зриву акції на підтримку опозиційного кандидата Олександра Мілінкевича - проводили прихильники чинного Президента Білорусі Олександра Лукашенка, і я, як свідок подій, давав на суді такі свідчення. Але на це ніхто не звернув уваги».

На думку О.Яценка, подібне є «спробою залякати українських студентів, які збираються 19 березня, в день виборів Президента Білорусі, проявити на мінському майдані солідарність зі своїми білоруськими колегами».

Лідер «Студентського братства» додав: «Нам не давали можливості передати воду і продукти нашим затриманим членам «Студентського братства».

О.Яценко також заявив, що «Студентське братство» закликає українську владу втрутитися і захистити співгромадян.

Як повідомлялось, 12 березня під час опозиційного мітингу у Мінську білоруські правоохоронці затримали декількох активістів Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Студентське братство”, виборчого блоку Костенка-Плюща, а також журналістку “5 каналу” Ганну Гороженко і телеоператора Леоніда Леонідова. Пізніше того ж дня за сприяння Міністерства закордонних справ України журналістів звільнили.

Bookmark and Share