Борис Тарасюк про європейську інтеграцію України на Форумі європейської молоді „Європейська ідея як частина наших політичних дій”, 16 – 17 травня 2003 року, м. Київ


У своєму виступі Борис Тарасюк нагадав усім присутнім про належність України до об’єднаної Європи, чітко довів, що ЄС, який є центром тяжіння та інтеграційних процесів європейських народів продемонстрував конкретні переваги своєї моделі розвитку: рівнем життя, соціальним захистом, можливостями для молодої людини самореалізації. Б. Тарасюк зауважив, що сьогодні ЄС готується до нового етапу інтеграції. Наступного місяця буде внесено проект Конституційного договору, який може перетворити ЄС у федеративне утворення.

До членства в ЄС готуються 10 країн, серед них і наші сусіди Польща, Угорщина, Словаччина, наші традиційні партнери – країни Балтії, Чехія. Таку ж перспективу мають Румунія і Болгарія. Народи цих країн, перш за все молодь, на референдумах висловлюють свою вражаючу підтримку входженню до ЄС. Вони хочуть забути про своє тоталітарне комуністичне минуле і жити та розвиватись серед вільних народів Європи.

Чому у списку цих країн немає України? Тому що така Україна, за словами Б. Тарасюка, якою її створив нинішній правлячий режим, не відповідає загальноєвропейським стандартам і цінностям. Декларації і дії української влади знаходяться у протиріччі. Попри офіційний курс України – європейська інтеграція, є заява чотирьох президентів (Росії, Білорусі, України і Казахстану) про створення Єдиного економічного простору. Таке хитання керівництва України, багатовекторна зовнішня політика України збиває з пантелику як наших партнерів в ЄС, так і на Сході. І саме провиною нинішнього керівництва є те, що Європейський Союз не пропонує для України такі самі умови, які свого часу створила для сьогоднішніх кандидатів на вступ. Україна не виправдовує сподівання ЄС.

Отже, саме чіткими діями, а не декларуванням, слід доводити свій європейський вибір. Чи є сьогодні сила, яка може змінити ситуацію? Б. Тарасюк переконаний, що такою силою є блок політичних партій Віктора Ющенка „Наша Україна”.

Bookmark and Share