Звіт про реалізацію проекта „Передвиборча ініціатива для молодих виборців” в Черкаській області


Метою проекту є підвищення рівня правової освіти молоді та активності молодого електорату у виборчих процесах. Проект реалізовувався в кілька етапів:
В липні проходили зйомки та виготовлення просвітницького відеофільму для молодих виборців „Час вибирати”. Автори переслідували дві основні мети: мобілізувати молодіжний електорат та ознайомити виборців з їхніми правами та методами захисту цих прав. Цей 15-хвилинний відеофільм став основою проведених у жовтні семінарів для молоді з різних районів Черкаської області. До того ж його використовували в багатьох інших регіонах України.
6 – 8 серпня в селі Ладижинка проходив семінар-тренінг „Участь та активна громадянська позиція”. В ньому приймали участь 30 членів молодіжних організацій з Черкас, Умані, Жажкова та Ладижинки, які не лише вивчали виборче право, але і самі створювали політичні партії, висували кандидатів та проводили вибори Молодіжного Президента Ладижинки. Під час практичної частини тренінгу молоді виборці намагалися дізнатися про механізми передвиборчих кампаній зсередини: вони самі створювали імідж кандидатам, виготовляли агітаційні листівки, писали PR- статті та проводили справжні дебати.
Також з липня по жовтень тривав моніторинг висвітлення передвиборчих кампаній кандидатів в обласних ЗМІ – газетах та місцевому телебаченні.
17 вересня ЧОМГО „ЛіК” провела презентацію проекту для журналістів та представників черкаських НГО. На презентації були присутні представники ТРК „ВІККА”, газет „Слобідка”, „Нова Доба”, „Молодь Черкащини”, „Місто”, Інформаційної агенції „Контекст-Медіа” та громадських оргнаізацій КВУ, „Захист”, „Асоціація молодих депутатів”, „Асоціація незалежних творчих ініціатив”, „Черкащина ХХІ століття”, Коаліції молодіжних організацій „Молода Черкащина”. Усім присутнім було продемостровано відеофільм „Час вибирати”, роздані результати моніторингу ЗМІ. Учасники обговорили участь молоді у виборчому процесі, поділилися досвідом роботи в мобілізаційних кампаніях для молодих виборців, керівники проекту відповіли на запитання журналістів. Представники НГО охоче отримали копії відеофільму для використання у подальшій роботі з молоддю.
У жовтні почалася активна робота з молодими виборцями в кількох навчальних закладах Черкащини. Тут було проведено ряд семінарів, де продемонстровано навчальний відеофільм, подано інформацію про виборче законодавство, процес голосування, виборчі права і методи їх захисту. Студенти отримали тематичні друковані матеріали («пам’ятки молодого виборця”) та відповіді на свої запитання щодо участі в голосування 31 жовтня. Робота проводилася в наступних закладах: Уманський державний педагогічний університет ім. П.Г.Тичини (дві групи студентів по 23 особи), Уманський державний аграрний університет (дві групи студентів по 23 особи), Черкаський комерційний коледж (23 студенти), Черкаський політехнічний технікум (дві групи студентів по 23 особи), Черкаський державний технологічний університет (дві групи студентів по 23 особи). В організації заходів на території навчальних закладів ЧОМГО „ЛіК” сприяло Черкаське обласне управління у справах сім’ї та молоді та Коаліція „Молода Черкащина”.

Також 14 жовтня окремий тренінг було проведено для людей з обмеженими фізичними можливостями (16 осіб). Ця верства населення загалом лишається обділеною увагою більшості просвітницьких організацій, тому у них було багато запитань щодо участі у виборчому процесі. Молоді інваліди з цікавістю сприйняли нову для себе інформацію та правоосвітню літературу. Цей тренінг допомігла організувати благодійна організація „Тріада”.


Bookmark and Share