Європейська молодь підтримала розвиток ядерної енергетики в Європі, прийнявши відповідну резолюцію на першому у 2007 році семінарі Молоді європейської народної партії (YEPP), що відбувся у Нідерландах


Тема семінару стосувалась питань транспорту та енергетичних ресурсів у країнах Європи та звучала як «Транспорт: енергія руху майбутнього Європи». Приймаючою стороною заходу виступила молодіжна організація «Альянс молодих Християнських Демократів Голландії», що є молодіжним крилом голландської політичної партії «Християнсько-Демократичний Альянс». Україну, як завжди на заходах YEPP, представляли повноправні члени цієї організації ХДМУ та Молодий Рух. Делегатами від ХДМУ були Голова організації Василь Гацько та Міжнародний Секретар ХДМУ Анатолій Король.

Актуальність та гострота теми семінару зумовили серйозні дискусії серед представників Західної та Східної Європи, що особливо стосувались питань енергетичного забезпечення Європейських країн. Серед запрошених експертів з даних питань були Члени Парламенту Нідерландів, Представники керівництва «Християнсько-Демократичного Альянсу» Голландії, Європейського Парламенту, міського управління Роттердаму та Технічного Університету у Делфті - одного з найбільших технічних університетів світу.

Результатом перших двох днів семінару стало прийняття так званої робочої доповіді семінару, що висловлює спільне бачення всіх організацій членів YEPP транспортних проблем Європи та можливих шляхів їх вирішення.

До розгляду на засіданні робочого комітеті YEPP, що проходило в рамках семінару, було винесено три резолюції. Найбільш дискусійною та складною для узгодження стала резолюція «З ядерної енергії», запропонована Данією, Швецією та Францією. Ставлення європейських країн до питань ядерної енергетики не є однорідним. Однак резолюція все ж була прийнята більшістю голосів присутніх із таким формулюванням у підсумковій частині: «Молодь Європейської Народної партії підтримує ядерну енергетику, та можливість для всіх Європейських країн використовувати ядерну енергію. Це право кожної країни вирішувати для себе самостійно, але Європейський Союз має сприяти постійному діалогу та продовжувати розробки у ядерній енергетиці.»

Майже одноголосно були прийняті: резолюція запропонована Швейцарією «Щодо податкової конкуренції», що підтримує податкову конкуренцію як позитивний фактор розвитку економік країн Європи, та термінова резолюція Швеції «Щодо смертної кари», яка закликає до неприпустимості застосування цієї міри покарання у Європейських країнах.»

Міжнародний Секретар ХДМУ Анатолій Король дав коментар по результатам семінару:

Анатолій Король: «Кожен міжнародний семінар збільшує число іноземних контактів, друзів, партнерів ХДМУ а значить і держави Україна. Для нас важливо підтримувати та розширювати ці зв’язки оскільки Євроінтеграційний напрямок є одним з пріоритетних у діяльності нашої організації. З цієї позиції можна дати результатам семінару безперечно позитивну оцінку, оскільки ми не тільки обговорили нові можливості до співпраці у 2007 році із організаціями з якими ми вже маємо досвід спільної роботи, але й визначили ряд нових можливостей для реалізації наших проектів. Тим більше, що передвиборчий процес в якому зараз, перед травневим Конгресом, перебуває весь YEPP посилює комунікації між організаціями, сприяє розширенню спільних цілей та інтересів між ними.

Відповідно в рамках підготовки до Конгресу YEPP, до якої ми ставимось дуже серйозно цей семінар мав надзвичайно велике значення. Більше нюансів щодо можливих результатів Конгресу стане відомо після засідання робочого комітеті YEPP у березні, але семінар, що відбувся вже визначив ряд ключових тенденцій, які очевидно матимуть своє продовження на Конгресі YEPP. Я переконаний, що подовжуючи займати активну і послідовну позицію, маючи максимум інформації ми забезпечимо досягнення на Конгресі YEPP всіх цілей які ставить перед собою Християнсько-Демократична Молодь України.».

Довідково:

Молодь Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) - є молодіжною організацією Європейської Народної партії і об’єднує понад 48 правоцентристських молодіжних політичних організацій з понад 35 країн Європи, сумарна кількість членів яких переважає 1 мільйон. Заснована в 1997 році.

Європейська Народна Партія (European People's Party (EPP) - є найбільшою загальноєвропейською партію Європи.

Європейська Народна Партія:

- об’єднує 69 правоцентристських партій-членів з 37 країн;

- має 16 керівників урядів (10 в ЄС + 6 в країнах, що не є членами ЄС);

- 9 Єврокомісарів (включаючи Президента Європейської комісії);

- має найбільшу Групу в Європейському Парламенті, яка включає 264 європарламентаря.

ХДМУ є повноправним членом Молоді Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) з 1998 року.

ХДМУ є однією з не багатьох молодіжних організацій Центральної та Східної Європи, які мали (мають) представників в керівних органах YEPP. Так, у 2004 році Галина Фоменченко, яка на час обрання обіймала посаду Міжнародного Секретаря організації, стала Віце-президентом цієї впливової міжнародної молодіжної платформи Європи, де й по сьогодні представляє інтереси ХДМУ та української молоді.

































Bookmark and Share