2006-го року близько 5 тисяч віз було надано студентам для літнього обміну і відпочинку


26 січня відбулося засідання Ужгородського прес-клубу, головною темою обговорення якого стали останні зміни, запроваджені Посольством США у Києві з метою спрощення процесу звернення по візи до США. Нововведення пояснив пан Ерік Блек, Віце-Консул Сполучених Штатів Америки.
Пан Блек торкнувся питань процедури отримання візи, навів статистичні дані, а також говорив про причини відмов у наданні віз та про існуючі візові махінації. Так, минулого 2006 року візи до США отримали 38 тисяч українців, що на 20 % більше, ніж у 2005-му. Цьогоріч у Посольстві передбачають збільшення кількості наданих віз до 45 тисяч. Дипломат наголосив, що жодних обмежень щодо кількості віз для українців не існує.
Щодо розподілу між типами віз, то 43 % українців отримали туристичні чи бізнес-візи, друга за чисельністю віза — для студентів чи науковців для здійснення обмінів, що дозволяє отримати нові знання та попрацювати з колегами. Близько 5 тисяч віз було надано студентам для літнього обміну і відпочинку. Переважно це молоді українці віком від 18 до 23 років, які бажають подорожувати, покращувати мовний рівень, а також працювати на канікулах. Такі можливості пан Блек презентував також студентам УжНУ під час візиту до Ужгорода. Третій найпоширеніший тип отриманих віз — для моряків, членів екіпажів.
Минулого року 231 закарпатець отримав американську візу (проти 191 особи у 2005 році). У ¾ випадків це туристичні чи бізнес-візи. Є також робочі, в основному для фахівців сільського господарства. Ерік Блек стверджує, що Посольство має бажання надавати ще більше віз та запрошує закарпатців відвідувати Сполучені Штати.
Щодо нововведень у процедурі отримання неімміграційних віз, то їх запровадження є важливим кроком у покращенні стосунків України та США. Ці нові процедури значною мірою стосуватимуться всіх аплікантів, включаючи студентів, подорожуючих у справах та звичайних туристів. Найперше, відтепер слід заповнювати анкети в електронному вигляді. Аплікаційну форму можна завантажити із сайту Посольства США, на якому також розміщено допомогу для тих, хто її потребує у процесі заповнення анкети англійською мовою. Інформація з анкети за лічені секунди сканується працівниками Посольства і це значно спрощує та пришвидшує процес обробки анкети. Інструкції щодо заповнення форми, як і сама форма, містяться на веб-сайті: http://evisaforms.state.gov. Додаткові допоміжні засоби та інформаційні посібники для того, щоб допомогти українським аплікантам заповнювати цю форму, знаходяться на веб-сайті http://kyiv.usembassy.gov/visa_evafhelp_ukr.html. Апліканти, які не мають доступу в Інтернет, можуть звертатися до найближчого громадського Інтернет-центру, який спонсорується Урядом США і є безкоштовним (в Ужгороді — в обласній бібліотеці).
Крім того, Консульський Відділ Посольства США запровадив новий розклад візових співбесід та час їх очікування. Якщо влітку слід було чекати близько 6 тижнів на співбесіду, до сьогодні — менше тижня. А нові вимоги до безпеки зменшили час на перебування у самому Консульстві. Відтепер сюди не можна заходити із сумками, їжею та додатковими речами, що зменшує час, необхідний для їх перевірки службою безпеки. Перші співбесіди призначаються вже з 8 ранку, після обіду приймають студентів за програмами обміну, а щоп’ятниці проводитимуть інтерв’ю із подорожуючими з метою бізнесу.
Ерік Блек запевнив, що 75 % українських аплікантів таки отримують візи, причиною ж відмови може стати нездатність апліката довести свій неімміграційний статус, тобто наявність в Україні міцних сімейних чи економічних зв’язків, які змусили б повернутися додому. Більше довіряють тим громадянам, які раніше подорожували Європою чи Середній Сходом.
Віце-консул підняв питання візових махінацій, які, за його словами, сьогодні досить поширені. Американські дипломати занепокоєні розвитком організованої злочинності з такого роду махінацій, що віддаляє Україну від потенційно можливого безвізового режиму із США. Ерік Блек закликав громадян не звертатися до т.зв. «візових посередників», а також самим не надавати неправдиву інформацію в анкетах. Найпоширенішою схемою обману є надання аплікатами нелегально придбаних запрошень ніби-то із США та свідоцтв про підтримку, які продаються злочинцями за близько 500 доларів. Американські офіцери одразу розуміють, що це обман. Тих, хто потрапив на гачок злочинців, дипломат закликав одразу подавати заяву до правоохоронців, оскільки ті починають розслідування лише при наявності заяв від щонайменше 7 потерпілих.
Ерік Блек повідомив, що майже 3 звернення щодня надходить від американців про бажання надати підтримку українським родичам у їх візиті до США. Щодо зворотних відвідин, то кожного дня на території України перебувають 4-5 тисяч громадян Сполучених Штатів Америки.Bookmark and Share