Україна відзначає День соборності


22 січня встановлено Днем Соборності України Указом Президента у 1999 році. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-української Народної Республіки (1919 рік).
Відсвяткувати свято представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських і релігійних організацій, політичних партій, діячів науки та культури були запрошені до Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.
Першим на сцену з вітальним словом вийшов голова облдержадміністрації Олександр Садиков, який наголосив, що День соборності України - це важлива віха в історії українського народу. Адже злука Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки стала символом єднання та тривалої боротьби українців за свою діяльність.
В цей день була реалізована мрія багатьох поколінь українців про возз‘єднання. У тих неймовірно тяжких умовах люди - різні за своїми політичними уподобаннями, досвідом життя, релігійними переконаннями і поглядами - знайшли спільну мову. Акт злуки продемонстрував згуртованість нації, досягнуту в наполегливій боротьбі українських політичних сил різного спрямування. І в цьому полягає один із найважливіших уроків історії.
Олександр Валерійович процитував і слова Президента України Віктора Андрійовича Ющенка: „Україна – держава, де має плекатися толерантність”.
„Добрим прикладом порозуміння, взаємної толерантності є співпраця між облдержадміністрацією та депутатами обласної ради” – підкреслив Олександр Садиков.
Також привітала присутніх і голова обласної ради Тетяна Демченко, яка під час свого виступу закликала об’єднати зусилля різних політичних гілок влади задля зміцнення державності, вирішення нагальних проблем мешканців області. „Бажаю всім вам, шановні земляки, міцного здоров’я, миру і віри у високе майбутнє України!” – сказала Тетяна Демченко.
Згідно Указу Президента України Віктора Ющенка за заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної, соціальної і правової України та з нагоди Дня Соборності України губернатор нагородив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Соломічеву Л.А., директора Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Також була вручена Почесна грамота від Кабінету Міністрів України Мумряку М.В., електрозварнику відкритого акціонерного товариства „Дамен Шіпярдс Океан”.
Голова облдержадміністрації О.Садиков нагородив Почесною відзнакою голови облдержадміністрації „Микола Чудотворець ІІІ ступеня” О.В. Кривду, начальника контрольно-ревізійного управління в Миколаївської області та Т.І.Бугаєнко, заступника Миколаївського міського голови.
Окрім того, були вручені Почесні грамоти від облдержадміністрації, обласної ради та міської влади.
Після урочистих заходів артисти театру підготували чудовий концерт для присутніх.


Bookmark and Share