Студенти мають шанс розбагатіти


Студент Східноукраїнського університету ім. В. Даля Сергій Мельничук звернувся до суду зі скаргою про порушення його права навчатися українською мовою, оскільки навчання в його університеті здійснюється державною мовою Російської Федерації. Суд м. Луганська задовольнив позов студента і зобов’язав ректора Університету здійснювати навчання цього студента українською мовою. Суд присудив сплатити студентові 1000 гривень для відшкодування завданої йому моральної шкоди.

Іншого рішення суд винести не міг, бо за всіма українськими законами та за поясненням Конституційного Суду в українських університетах викладання має здійснюватися державною українською мовою.

Отже, кожен студент КПІ може нині подати до суду позов у зв’язку з порушенням його конституційних прав і отримати грошову компенсацію. Адже більшість викладачів КПІ всупереч рекомендаціям ректора М. Згуровського та рішенням вченої Ради КПІ досі ведуть свої курси державною мовою сусідньої держави.

Якщо хтось із студентів КПІ відчуває себе українцем (а не зросійщеним хохлом), нехай телефонує 8-050-284-01-33 (Георгію) і він отримає зразок позовної заяви до суду і всю необхідну допомогу.

Не бійтеся! Страх веде до зради. Не зрадьмо своєї мови! Захистімо її!

Без української мови не буде ні українців, ні України! Змусимо викладачів КПІ дотримуватися законів України, а не указів російських царів і кремлівських вождів.

Про укази Катерини ІІ, Олександра ІІІ, Миколи ІІ, царського міністра Валуєва та рішення Й. Джугашвілі і постанови ЦК ВКП(б)

1753 р. – указ Катерини ІІ про заборону викладати українською мовою в Києво-Могилянській Академії.

1775 р. – зруйнування Запорізької Січі та закриття українських шкіл при полкових козацьких канцеляріях.

1832 р. – реформа освіти на Україні і переведення всього викладання на російську мову.

1863 р. - циркуляр царського міністра освіти Валуєва, за яким викладання в школах мало вестися лише російською мовою. „Никакого отдельного украинского языка не было, нет и быть не может, а есть некультурное сельское наречие,” – писав у своєму указі Валуєв.

1870 р. – роз’яснення міністра освіти Д. Толстого про те, що „конечной целью образования инородцев должно быть их обрусение”.

1888 р. – указ царя Олександра ІІІ про заборону вживання української мови в державних установах.

1910 р. – закриття за наказом уряду Столипіна всіх українських культурних товариств.

1914 р. – указ царя Миколи ІІ про ліквідацію української преси.

1926 р. – лист Сталіна (Джугашвілі) Кагановичу про початок боротьби з „національним ухилом” та про припинення „українізації”.

1974 р. – Постанова ЦК КПСС, якою вперше проголошувався курс на створення „новой исторической общности – советского народа”, тобто курс на остаточне зросійщення (обрусение) українців.

Ні зросійщенню українців! Геть валуєвщину з КПІ!"

Київський благодійний фонд ім. Олекси Гірника „Українським дітям – українське слово”

p.s.
Олекса Гірник- українець з м. Калуша, який 21. І. 1978 р. на знак протесту проти зросійщення українців спалив себе живим на могилі Т. Шевченка у Каневі.


Bookmark and Share