Водія планували вбити, авто – продати


Цей злочин скоїли жителі Шацького району: 21-літній Віктор П. та 24-річний Віктор Г. За даними слідства, вони давно виношували жорстокий замисел – задушити водія іномарки, його тіло скинути в каналізаційну яму на території сусіднього району, а дороге авто перегнати до Києва і продати.

Суботнього вечора, трохи підгулявши, Віктори вирушили скоювати заплановане. Олександр Х., чий «Фольксваген» зловмисники запримітили в центрі селища, погодився підвести їх в урочище Венське.

Коли іномарка зупинилася в пункті призначення, злочинці почали душити власника авто. Відчувши, що вирватися з рук нападників не зможе, Олександр Х. вдав із себе непритомного. Коли хлопці відпустили жертву, водій вискочив із машини і кинувся «голосувати» авто, котрі саме проїжджали дорогою.

Бус, який рухався першим, не зупинився. Та, на щастя, легковик позаду нього загальмував. У салоні було двоє людей – водій та пасажирка. Остання негайно зателефонувала з мобільного в міліцію. Віктори тим часом кинулися втікати. При цьому один із них, П., переліз через паркан деревообробного підприємства.

Через декілька хвилин цей же молодший Віктор, вдаючи, ніби він ні до чого не причетний, вийшов із території лісопильні, наблизився до потерпілого та його рятівників, котрі чекали на правоохоронців, і поцікавився, що сталося. Ті, у свою чергу, запитали: «А хто ти такий?» – «Я тут сторожую!» – «Серйозно?! Та це ж ти п’ять хвилин тому на мене нападав!»

Після цих слів П. спочатку переконував водія «Фольксвагена», що той помиляється, потім пробував умовити його не заявляти в міліцію за винагороду. Одначе вийти сухим із води не вдалося. Правоохоронці, які оперативно прибули на місце події, затримали громадянина і доставили в райвідділ.

При обшуку у Віктора П. було вилучено його, а також документи на ім’я Віктора Г. Встановивши місце проживання співучасника злочину, міліціонери влаштували там засідку. Щойно подолавши пішки (!) десять кілометрів від Венського до рідного села, другий зловмисник потрапив до рук стражів закону. До речі, цей громадянин раніше вже мав справу з працівниками міліції, притягувався до відповідальності за правопорушення, але правильних висновків для себе не зробив.

За вищезгаданим фактом слідчим відділенням Шацького РВ порушено кримінальну справу. Тепер двом Вікторам «світить» позбавлення волі на більш ніж серйозний строк – від десяти до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.

А найголовніше в цій історії, що втручання простих громадян, які відгукнулися на сигнал про допомогу, а не байдуже проїхали мимо, не лише дозволило розкрити злочин по гарячих слідах, а й зберегло найвищу цінність – людське життя.Bookmark and Share