Хочу заспокоїти весь науково-педагогічний колектив, студентів Національного Університету ім. Шевченка


Станіслав Ніколаєнко: «Крок Уряду щодо підпорядкування Національного Київського Університету ім. Т.Шевченка напряму Кабінету міністрів відповідає сучасній законодавчий базі. Після того, як введені зміни до Конституції частина функцій виконавчої влади, які покладалися на Президента перейшли до Уряду.
Сьогодні Міністерства освіти і науки України за дорученням Секретаріату Кабміну Міністрів України підготувало зміни до ст..39 Закону «Про вищу освіту» про новий порядок створення, реорганізації та ліквідації вищих навчальних закладів. Цей порядок буде стосуватися і навчальних закладів з особливим статусом підпорядкування. Особливий статус формувався з 1990 року, коли ще не було Закону ні «Про вищу освіту» ні «Про освіту».
Наприклад, крім Університету ім.. Т.Шевченка особливий статус мають: Київський політехнічний університет (КПІ) – фінансується на пряму з бюджету, Києво-Могилянська Академія – підпорядкована Кабінету міністрів, Острозька Академія – створена відповідним рішенням Президента.
В результаті, внесених змін відбудеться підпорядкування всіх вищих навчальних закладів (ВНЗ) одному центральному органу виконавчої влади - це Міністерство освіти і науки України, а також урегулюється на законодавчому рівні діяльність ВНЗ з особливим статусом.
Але це не означає що Міносвіти буде командувати університетами. Просто буде створений єдиний порядок укладання, розірвання контракту і паралельно відбуватиметься надання нових прав, створення і набуття автономних ознак, визнання самостійності університетів.
Хочу заспокоїти весь науково-педагогічний колектив, студентів Національного Університету ім. Шевченка, це підпорядкування ні в якому разі не призведе до погіршення їх соціального і матеріального стану. Особливий статус Національного Київського Університету буде збережено. І наступні кроки щодо реформування і підпорядкування також не буде впливати на матеріально-технічне забезпечення університету.»
Bookmark and Share