Навчання для представників національних меншин Полтавщини


Полтавщина не належить до регіонів, де проживає чимало представників інших народів та етносів, але проблема захисту їхніх прав, відстоювання культурних, релігійних інтересів є актуальною.

Доказ цьому – велика кількість організацій національних меншин на Полтавщині. Йдеться про різноманітні організації єврейської громади, товариство німців “Відергебурт”, товариство шанувальників польської культури “Полонія”, грузинську організацію “Сагурамо”, громадські організації росіян, вірменів, азербайджанців, народу рома.

Ще у давні часи на Полтавщині мешкали представники російського (молокани), німецького, грузинського та багатьох інших народів, а зараз на теренах області можна знайти представників таких екзотичних етносів як вепси, талиші й ассирійці.

Частина з них брала участь у дводенному семінарі-тренінгу “Європейські стандарти захисту прав національних меншин”.

Організаторами виступили Фундація прав людини (м. Київ) за підтримки Ради Європи та Програма “Молодіжне право” (м. Полтава) за підтримки Молодіжного парламенту Полтавщини.
Під час тренінгу досвідчені тренери Фундації прав людини Світлана Валько та Олександра Матвійчук розповіли учасникам про поняття прав людини та права національних меншин, надали ґрунтовну інформацію про їхній захист за допомогою нормативних актів, прийнятих у європейських країнах, ратифікованих Україною. Закріпити отримані знання учасники змогли за допомогою рольових ігор, ситуаційних вправ, моделювання ситуацій.

Судячи з відгуків учасників, семінар-тренінг для них був вкрай корисним. Більше того, вже під час занять виникла низка ідей щодо поліпшення ситуації з правами національних меншин і проектів у цьому напрямі. А Програма “Молодіжне право” планує і надалі співпрацювати з Фундацією прав людини для більшого інформування та навчання громадськості з широкого питань прав людини.
Семінар “Європейські стандарти захисту прав національних меншин” у Полтаві пройшов уперше.

Євген Бриж

Исправить ошибки при монтаже сантехнического оборудования.

Bookmark and Share