Скандал навколо Молодіжної Ради Луцька


Однак частина Правління даної організації в особі заступника голови Молодіжної Ради Луцька Ігоря Гузя (голова ВМГО "Національний Альянс", голова постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму Волинської обласної ради) та Аліни Шпак (начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради), а також ряд депутатів у зв'язку з чисельними махінаціями, пов'язаними з проведенням сесії визнають її проведення та результати нелегітимними.
Підставами подібної позиції є наступні чинники:
- відсутність протоколів, які б засвідчували обрання на свої посади депутатів Молодіжної ради, зокрема, тих, які, за словами Голови – дообиралися в 2004 році, хоч про це членам Правління нічого не було відомо;
- сумнівність окремих посвідчень депутатів Молодіжної Ради через наявність на них різних печаток та відсутність дати видачі;
- небажання присутніх молодих депутатів відповідати на поставлені Ігорем Гузем запитання щодо їх обрання до ради;
- відсутність бодай якогось належним чином оформленого списку членів організації.
Названі причини не дозволяють встановити правомірність виданих мандатів сесії Молодіжної Ради, а відповідно – правомірність сесії як такої.
Подібна політика керівництва Молодіжної ради Луцька, в особі її керівника Антона Сосновського свідчить про намагання його та його середовища узурпувати шляхом кулуарних домовленостей та відвертих фальсифікації дану структуру.
Таким чином подальший перебіг сесії з обранням нового керівництва, можна вважати наперед розіграною виставою, завданням якої є не дати змоги іншим молодіжним лідерам, які зайняли протилежну позицію, долучатись до процесу керівництва Молодіжною Радою Луцька.
Ігор Гузь заявляє, що буде боротися за повторне, легітимне проведення сесії Молодіжної Ради Луцька, з реально обраними у своїх навчальних закладах молодими депутатами з попереднім інформуванням молодого активу про існування подібної організації. Тільки в такому випадку вдасться зберегти Молодіжну Раду як дійсно дієвий дорадчий орган при міській раді та забезпечити її активне функціонування та дасть молоді змогу представляти свої інтереси пред владою.
Якщо ж цього не відбудеться - то Ігор Гузь звернеться до Луцької міської ради та міського голови з рекомендацією переглянути можливість співпраці з організації, яка не сповідує принципи демократії, а тому немає морального права представляти інтереси молоді. Крім того, юридичному відділу Луцької міської ради буде надіслано відповідні підтвердження про нелегітимність сесії, що відбулась 26 грудня.

Для довідки: Молодіжна Рада Луцька – молодіжна організація заснована в кінці 90-их років для представлення інтересів молоді міста в діалозі з владою.
В квітні 2002 року з ініціативи молодих депутатів Луцької міської ради Ігоря Гузя та Антона Сосновського було відновлено роботу організації, зокрема проведено в усіх середніх, середніх-спеціальних та вищих навчальних закладах міста вибори депутатів Молодіжної Ради Луцька шляхом таємного прямого голосування. Відбулася сесія, головою було обрано Антона Сосновського; почалась робота в комісіях, проводились акції. 2002 рік став роком найбільшої активності організації.
З того часу нових чергових виборів депутатів не проводилось, незважаючи на вимоги статуту, не проводились засідання Проводу, була відсутня системно робота з депутатами, більшість з яких вже закінчили ті навчальні заклади, в яких вони обирались.

Bookmark and Share