Добробут сімей - найбільш відповідальне завдання для Дніпропетровської обласної виконавчої влади


Проблеми сімей у сфері професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення є вже сталими питаннями сьогодення. Існує й низка невирішених проблем, які з роками навіть загострюються, стосуються вони, зокрема, демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, народження та виховання дітей у сім’ї. До того ж, молодь Дніпропетровщини, яка складає третину населення області, теж потребує належної уваги з боку влади.

На розв’язання цих та багатьох інших невирішених питань і спрямована робота обласної виконавчої влади. З цією метою в області створено ряд регіональних програм, стан виконання яких постійно обговорюється на засіданнях колегій облдержадміністрації.

На останньому з них під головуванням Надії Дєєвої члени колегії предметно розглянули питання про внесення доповнень та затвердження регіональних програм “Підтримка сімей та жінок у Дніпропетровській області на 2007-2011 роки” , “Молодь Дніпропетровщини на 2007—2011 роки” й цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Дніпропетровській області до 2010 року. Всі вони розроблені управлінням з питань молоді та спорту облдержадміністрації спільно з галузевими управліннями та громадськими організаціями регіону.

Серед пріоритетних напрямків програми “Підтримка сімей та жінок у Дніпропетровській області на 2007-2011 роки” - формування позитивного іміджу шлюбу та сім’ї, підтримка сімей у вихованні дітей, економічна та соціальна підтримка родин, формування здорового способу життя в сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я, організація відпочинку та оздоровлення дітей. Ключовими у програмі є також питання про попередження насильства в сім`ї та протидія торгівлі людьми, утвердження гендерної рівності в українському суспільстві.

Щодо проекту програми “Молодь Дніпропетровщини на 2007-2011 роки”, то тут пріоритетними завданнями названо «сприяння розвиткові духовності, моральності, забезпечення виховання молодих людей на засадах патріотизму, формування цінностей і навичок здорового способу життя, підтримку творчої та талановитої молоді, залучення молоді до процесу прийняття рішень, розвиток громадської активності».

Впровадження дієвої системи фізкультурної просвіти населення, яка б сприяла формуванню традицій і культури здорового способу життя, престижу здоров’я, залученню громадян до активних занять фізичною культурою і спортом, забезпечення передових позицій у державному спортивному русі, піднесення міжнародного авторитету держави у світовому співтоваристві – ці складові є пріоритетними в цільовій комплексній програмі розвитку фізичної культури і спорту в Дніпропетровській області до 2010 року.

Усі запропоновані програми та пропозиції, що були представлені під час колегії, були повністю враховані головою обласної державної адміністрації Надією Дєєвою і будуть внесені до розгляду на найближчій сесії Дніпропетровської обласної ради. Адже обласна виконавча влада, як зазначила Надія Дєєва, “поклала на себе обов’язок забезпечити достойне життя жінкам, сім`ям, молоді та дітям. Без перебільшення, це було, є і буде найбільш відповідальним завданням для всіх гілок обласної виконавчої влади”.Bookmark and Share