Грошовий характер виплати молодим матерям по народженню дитини змінено не буде


30 серпня відбулась нарада віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних та соціальних питань Миколи Томенка з керівництвом Міністерства охорони здоров’я щодо демографічної ситуації в країні. Як поінформував міністр охорони здоров’я Микола Поліщук, в Україні кількість вагітних, яких взято на облік в першому півріччі 2005 року, складає близько 206 тисяч осіб, а в другому півріччі їх вже зареєстровано більше 226 тисяч. За інформацією Міністерства, у минулому році в Україні народилось 412 тисяч малюків, а у цьому році прогнозується, що буде народжено близько 440 тисяч.

Таким чином, у 2005 році кількість народжених дітей збільшиться приблизно на 30 тисяч. Крім того, спостерігається тенденція до скорочення кількості немовлят, від яких відмовляються батьки. Підраховано, що у минулому році за 8 місяців у Київській області відмовились від 47 малюків, а за такий самий період цього року – від 18-ти, у Дніпропетровській області у минулому році – від 74-х, у цьому – від 50-ти, у Запорізькій – від 132-х та 97-ми відповідно. Отже, у середньому в Україні у 2005 році відмовляються від дітей на 30% сімей менше.
Віце-прем’єр-міністр зазначив, що Україна стоїть на порозі так званого “українського бебі-буму”. Серед факторів, які його спричинили, він назвав “більшу ступінь оптимізму суспільства, яке відчуває покращення соціальної ситуації та впевненість у майбутньому. Безумовно, велику роль у збільшенні народжуваності в країні відіграє ініціатива Президента про фінансову виплату матерям при народженні дитини”.

На зустрічі була обговорена ситуація щодо виплат. На сьогодні держава повністю виконує свої зобов’язання перед матерями та не має жодних проблем із даними виплатами. За інформацією Міністерства праці та соціальної політики, з 1 квітня до липня цього року Уряд виплатив допомогу більше ніж 50 тисячам чоловік. Треба зазначити, що були зафіксовані поодинокі випадки зловживань, коли для молодих мам важливіше було отримання фінансової допомоги, аніж піклування про дитину. У зв’язку з цим Микола Томенко доручив Міністерству праці та соціальної політики проаналізувати ситуацію з виплатами матерям при народженні дитини та у разі необхідності запропонувати більш чітку формулу контролю та відповідальності за виконання цих рішень. Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що грошовий характер виплати матерям, на якому Микола Томенко завжди наполягав, змінено не буде.

Також віце-прем’єр-міністр доручив Міністерству охорони здоров’я та органам місцевого самоврядування, враховуючи тенденцію до збільшення народжуваності, належним чином підготувати пологові будинки до “українського бебі-буму”.

Bookmark and Share