Враження Андрія Бокоча з НА про Євротабір


ПОРА (жовта) присвятила свій черговий проект фестивалю Євробачення, що відбувався в Києві 14-22 травня і зібрав в столиці тисячі іноземців та українців з різних регіонів і світу. В Євротаборі, який організовувала ПОРА на Трухановім острові, на запрошення організаторі зібралося понад 40 хлопців та дівчат з Національного Альянсу, які виконували охоронно-організаційні функції, допомагали в повсякденному і водночас незвичному таборовому житті.

Андрій Бокоч, який координував роботу Національного Альянсу в Євротаборі, розповідає про життя в наметах.

Ми були в охороні

Я був керівником охоронно-організаційного відділу від Національного Альянсу. Ми забезпечували охорону сцени та наметів в таборі, в яких жили іноземці. Хоча міліції було на острові не мало, чергування проходило цілодобово. Один раз навіть ловили терориста (сміється). Та і, на жаль, пару вечорів чи не єдиними тверезими на острові силами були спецпідрозділ БАРС та НА. Навіть звичайні міліціонери були „піддаті”. Тоді було особливо важко.

Проблеми

Серйозних проблем не виникало. Тільки одного разу, коли мав виступати гурт Скінхейт, я боявся за своїх хлопців. Публіка була не твереза, та кілька десятків бритоголових молодих людей були налаштовані виразно немиролюбно. Через загрозу бійки керівник культурного відділу відмінив їх виступ. Проте, думаю, гурт тут ні при чому.

Враження і зустрічі

Багато іноземців, вечірні зустрічі із представниками білоруської опозиційної організації «Зубр», розмови із представниками молодіжного крила Політичної Партії «Союз Правих Сил» із Росії, класні і не дуже концерти кожного вечора.

Такі зустрічі завжди корисні. Не кожен день маєш змогу спілкуватися з іноземними друзями, і тим паче в нас багато було людей, які вперше спілкувалися із представниками іноземних опозиційних організацій.

Футбол

Ми організували міні-футбольний турнір між фан-клубом ФК «Динамо», ПОРОЮ та НА. Ми ж його і виграли.

Цікаві пропорції

Членів Національного Альянсу безпосередньо „в полі” було чи не більше, ніж активістів ПОРИ чи УНП, які теж долучились до табору.

Від керівництва табору ми отримали оцінку «відмінно». НА виконував взагалі інші функції, аніж, ПОРА чи інші організації.

Побут

Побутові умови «євростандартам» не відповідали. В чому, власне, і мала бути родзинка табору. В чомусь це нагадувало екстремальні вишкільні табори, в першу чергу для наших хлопців. Військові намети, холодний душ, Дніпро, польова кухня... Те, що треба. А особливо цілодобове чергування – все це не давало розслабитись.На останок

Чесно кажучи, очікував я від «Євротабору» більше...

Джерело:
Інформ-відділ Київської міської організації "Національний Альянс", www.fri.net.ua

Bookmark and Share