У Тернополі молодь з доброї волі пішла у в’язницю – на „Добу"


За весь час фунціонування в'язниці тисячі безневинних жертв піддавалися в ній тортурам та знайшли там свою смерть.

Одна доба в умовах хоча б наближених до тих, що чекали колишніх в'язнів, без сумніву допоможе краще відчути та зрозуміти, що переживали тоді в'язні. Дасть змогу усвідомити справжню ціну, сплачену українцями за незалежність своєї держави.

Акція „Доба" має також на меті гідно пом'янути чин крутянців, саме тому й відбувається вона напередодні Дня героїв Крут. Ці юнаки-студенти програли бій набагато чисельнішим регулярним військам загарбників, але їхня самопожертва – це була велика Перемога Духу.

Більшість тих, хто перебуває в підвалах колишнього КДБ – ровесники українських героїв, що загинули під Крутами.

„Доба" в Тернополі проходить вже третій рік поспіль за ініціативи Тернопільської міської організації Спілки української молоді (СУМ) в Україні. В її програмі – дискусії, вечір поезії, спілкування зі священиками, мовчанка, час на листування, прогулянка в тюремному дворі, при бажанні – розміщення у карцері. Їжа найпростіша, але дозволені передачі з волі.

Цього року в акції взяло участь юнаки та дівчата не тільки з Тернополя та Шумська, а й з Вінничини, Івано-Франківська, Кутів, Львова, Одеси, Острога, Стрия, Хмельницього, Шепетівки. Більшість з них представляли різні молодіжні організації: СУМ в Україні, НСОУ „Пласт", ТУСК „Обнова", а також КУН та НРУ.

Bookmark and Share