Українська молодіжна платформа: так хто ж її підписав ?


Зокрема „Молодіжний Союз „Наша Україна” www.msnu.org подає відомості про наступні молодіжні організації:
- Молодіжний Союз «Наша Україна» (МСНУ);
- Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК);
- Молодий Рух;
- Об’єднання студіюючої молоді “Зарево”;
- Християнсько-демократичний Союз Молоді (ХДСМ);
- Українська Студентська Спілка (УСС);
- Український Молодіжний Собор;
- Національний Альянс;
- Молода Просвіта;
- Студентське Братство (СБ);
- Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ).
Разом з тим, у матеріалі „Український Молодіжний Собор підтримав утворення молодіжної платформи”, що опублікований „Молодіжною правдою” згадується також про „Українську Народну Молодь” (УНМ), а під час оголошення меморандуму в Крутах 29 квітня (Меморандум виголосила Анна Заклецька) редакції достеменно відомо, що було оголошено і організації „Народно-Демократична Ліга Молоді” та „Молода Пора”, представники якої навіть взяли участь в акції.
Не вносить ясності і інтернет-сторінка партії НСНУ, де розміщений матеріал „Степан Барна: Ми будемо відстоювати реальні потреби української молоді” датований 30 січня, адже у цьому матеріалі зазначається: „Меморандум про створення Української молодіжної платформи підписали представники 11 молодіжних політичних організацій”. Аналогічно про 11 організацій чітко вказано і в іншій новині на цьому ж сайті за 29 січня.
Крім УНМ та молодопорівців, які очевидно підписали меморандум, як стало відомо „Вільному молодіжному порталу” меморандум підписали представники молодіжної Референтури КУНу. Про підписання молодіжною референтурою свідчить і повідомлення Миколаївських молодіжних організацій, що проголосили підписання спільної Угоди про створення „Миколаївського молодіжного демократичного блоку” (за участю Референтури) для „надання своїх пропозицій та напрацювань щодо вдосконалення Державної молодіжної політики підписантам Всеукраїнського Меморандуму про створення Української молодіжної платформи, для використання досвіду Миколаївської молоді в інших регіонах України”.
Щодо НДЛМ, то ситуація залишається незрозумілою, як і з іншими потужними організаціями, наприклад, з двома з п’яти організацій, що власне за словами депутата Тернопільської облради, Голови МСНУ Степана Барни були серед тих які планувалося залучати в першу чергу - це „Християнсько-демократична молодь” та „Українська республіканська молодь”.
Ця ситуація свідчить, про те, що або не всі, із зазначених 11 організацій у первинному списку, реально підписали меморандум, або про те, що кількість учасників меморандуму є інша, ніж це зазначають інтернет - сторінки „Нашої України”.

МЕМОРАНДУМ:

МЕМОРАНДУМ
про створення Української молодіжної платформи

Ми, представники молодіжних громадських організацій, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом та Українським народом, визнаючи самостійність всіх організацій, поважаючи принципи діяльності передбачені Статутами, виходячи зі спільності своїх програмних завдань та спільного бачення майбутнього українського суспільства і держави, прагнучи скоординувати свої дії для досягнення спільної мети
• всебічного сприяння побудові правової держави,
• зміцнення національної та духовної єдності української нації,
• утвердження української мови,
• визнання боротьби ОУН і УПА національно-визвольним рухом Українського народу,
• реалізації європейського та євроатлантичного вибору,
• залучення громадсько-активної молоді до впливу на прийняття рішень,

домовилися про створення Української молодіжної платформи, як організаційного інструменту реального впливу на молодіжну політику в Україні.

Ми заявляємо про вироблення спільної молодіжної програми, яка відображатиме потреби молоді, щодо:

• необхідних законодавчих змін у сфері молодіжної політики в Україні;
• розробки концепції та захисту національних інтересів, як перспективи розвитку української державності;
• доступу до освіти молоді незалежно від її майнового стану;
• вирішення проблем українського студентства;
• заохочення і підтримки молодих науковців;
• популяризації здорового способу життя та спорту серед молоді;
• працевлаштування та розвитку підприємницьких ініціатив молоді;
• соціальної підтримки та соціально–правового захисту молоді;
• налагодження зв’язків та підтримки української молоді за кордоном;
• національного та патріотичного виховання молоді;
• допомоги вирішанню проблем сільської молоді;
• сприяння молоді у вирішенні житлових проблем та підтримка молодих сімей;
• розвитку національної культури і її популяризації серед молоді, підтримки творчих молодіжних ініціатив;
• розвитку молодіжного та дитячого туризму;
• підтримки та розвитку ініціатив, щодо інтеграції України в європейський та євроатлантичний простір та розвитку міжнародного молодіжного співробітництва;

Ми ставимо за мету реалізацію спільної молодіжної програми, зокрема через залучення молодіжних громадських організацій до діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування. Одним з перших кроків вбачаємо спільні скоординовані дії щодо реформування консультативно-дорадчих органів з питань молодіжної політики при Президентові України, вироблення наших пропозицій з питань формування кадрового резерву на посади усіх рівнів державної влади.

Учасники Української молодіжної платформи поширюють співпрацю через регіональні організації з метою вироблення місцевих молодіжних програм та представництв Української молодіжної платформи.

Ми є відкритими для співпраці та взаємодії з іншими молодіжними організаціями України які поділяють положення даного Меморандуму.


Bookmark and Share